personeel Het was in het afgelopen jaar moeilijk om voldoende personeel aan te trekken. Door automatisering, mechanisatie, voortgaande verbetering van werkmethoden en niet in de laatste plaats door de medewerking van alle personeelsleden konden moeilijkheden worden voorkomen. Arbeidsbesparende suggesties kwamen mede uit het personeel zelf voort. Ons beleid bleef erop gericht de medewerkers te betrekken bij het oplossen van de problemen in hun werk. Tegen het einde van het verslagjaar is een aantal ingrijpende wijzigingen in de organisatie structuur tot stand gekomen. Een duidelijker verantwoordelijkheid en grotere daadkracht werden verkregen door middel van de nieuw gecreëerde functie van 'merchandiser'. Voor de hem toegewezen artikelgroepen draagt de merchandiser - uiteraard in het kader van het totaalbeleid - de verantwoordelijkheid voor inkoop, assortimentssamenstelling, prijs- en margebepaling en de verkoopbevorderende activiteiten. Voorheen waren deze verant- woordelijkheidsgebieden verdeeld over weliswaar nauw samenwerkende, maar toch for meel gescheiden in- en verkoopdirectoraten. De wisselwerking tussen de merchandisers en de filialen wordt door regelmatige bezoeken van verkoopspecialisten gewaarborgd. In de lijnorganisatie van het filiaalapparaat hebben de groeps- en divisieleiders de moge lijkheid om met de onder hen ressorterende bedrijfsleiders, waarvan het aantal per groep en divisie verminderd is, intensief te werken aan de beheersing van o.a. het kostenpeil. Dit laatste heeft, naast het streven naar verdere specialisatie, ook geleid tot centralisatie op de gebieden van personeelszaken, technische diensten en inkoop van grond- en hulpstoffen. I

Jaarverslagen | 1965 | | pagina 21