aan de algemene vergadering van aandeelhouders Wij brengen U hierbij verslag uitoverde gang van zaken in onze vennootschap en haar dochterondernemingen in het boekjaar 1964. Op 5 oktober 1964 werden wij getroffen door het plotseling overlijden van de heer J. Heijn, commissaris van onze vennoot schap. De heer J. Heijn, zoon van de stichter van ons bedrijf, was gedurende meer dan 45 jaar aan onze onderneming ver bonden. Van 1919 tot juni 1962 was hij werkzaam als directeur en lid van de Raad van Bestuur. In deze functies had hij een groot aandeel in de ontwikkeling en de expansie van Albert Heijn N.V. en legde hij mede de grondslag voor de huidige groei. Na zijn aftreden als lid van de Raad van Bestuur in 1962 werd hij be noemd tot commissaris. Wij hadden gehoopt nog een aantal jaren van zijn ervaring en inzichten te kunnen profiteren. Helaas heeft dit niet zo mogen zijn. Met hem is aan onze onderneming een bijzondere en markante persoonlijkheid ontvallen. Zijn nagedachtenis zal bij allen, die hem hebben gekend en met hem hebben gewerkt, in hoge ere blijven. Eveneens is ons, op 6 september 1964, door de dood ontvallen de heer M. Ligtenstein, die gedurende een groot aantal jaren onze vennootschap gediend heeft als inkoper en onder directeur. Ook na zijn pensionering bleef hij voor het bedrijf zijn belangstelling tonen. De verdiensten, die hij zich in de uit oefening van zijn functie verworven heeft, doen zijn nagedach tenis bij ons in grote waardering voortleven. Zoals gebruikelijk zijn achter dit verslag opgenomen de balans en de verlies- en winstrekening in geconsolideerde vorm. Ge consolideerd zijn die vennootschappen, waarvan wij meer dan 50% van het geplaatste aandelenkapitaal bezitten. Voorts zijn opgenomen de balans en de verlies- en winstrekening van Albert Heijn N.V. Door de vervreemding van de aandelen N.V. Sterovita Melk producten, welke wij nog nader zullen toelichten, is de verge lijking met de vorige jaren zonder meer niet goed mogelijk. Wij hebben daarom in dit verslag de voor een juiste vergelijking noodzakelijke gegevens opgenomen. De door onze vennootschap behaalde financiële resultaten zijn in het jaar 1964 bevredigend geweest. In ons vorige verslag spraken wij de verwachting uit, dat de loonstijging en de daar mee gepaard gaande stijging van de overige kosten in 1964 groter zouden zijn dan in 1963. Hoewel wij het jaar 1964 met vertrouwen zijn ingegaan, stemde deze verwachting ons tot enige reserve. Indien wij thans het verslagjaar overzien, blijken de resultaten gunstiger geweest te zijn dan zich aanvankelijk liet verwachten.

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 7