ACTIVA Dit bedrag stelt voor de kostprijs van fabrieken, winkelpanden en verdere onroerende bezittingen, onder aftrek van de gebrui kelijke en extra afschrijvingen. De verzekerde waarde per uit. 1964 van de opstallen bedroeg ca f 72.600.000. De hiervoor opgevoerde balanswaarden stellen voor de kost prijzen dezer activa, verminderd met de gebruikelijke en extra afschrijvingen. De verzekerde waarde van deze activa bedroeg per uit. 1964 ca f 65.800.000. Deze post stelt voor de waardering van de aandelen in vennoot schappen, waarvan de activa en passiva niet in de geconsoli deerde balanscijfers zijn opgenomen, alsmede de aan deze vennootschappen verstrekte leningen. De waardering van de aandelen vond plaats tegen ten hoogste de verkrijgingsprijs. De ter beurze genoteerde effecten zijn gewaardeerd tegen beurskoers, de overige tegen kostprijs of indien hiertoe aan leiding bestond tegen een lagere koers. De waardering der voorraden is geschied tegen kostprijs, tenzij de marktwaarde lager is, c.q. met toepassing van aftrek wegens lopend risico van incourantheid en prijsdaling. Het bedrag der vorderingen is opgevoerd tegen nominale waar de onder aftrek van de nodige reserve tegen eventueel oninbare posten. Deze post is samengesteld uit het totaal der beschikbare kas- en girosaldi. Hieronder zijn opgenomen op korte termijn belegde geldmid delen, waaronder ter beurze genoteerde obligaties tot een beurs waarde van f 430.000. Onder dit hoofd zijn begrepen de diverse vooruitbetalingen als huren, verzekeringspremiën, sociale lasten, diverse kosten, enz. PASSIVA Onder dit hoofd is opgenomen dat gedeelte van het nominaal aandelenkapitaal van dochtermaatschappijen, dat in handen van derden is. Gebouwen en terreinen Machines, gereedschappen, vervoermiddelen, kantoor- en diverse inventarissen en winkelinrichtingen Deelnemingen Voorraden Algemene reserves en extra reserves Dit zijn vrije reserves. Minderheidsdeelneming dochterondernemingen

Jaarverslagen | 1964 | | pagina 28