samenvatting Samenvattend mogen wij constateren, dat de hogere resultaten in het detail- bedrijf en in de melkbedrijven de lagere uitkomsten van het restaurant bedrijf ruimschoots hebben gecompenseerd. De netto winst over 1963 is per saldo ƒ196.000 hoger dan over 1962. De boekwinsten, die wij behaalden bij de verkoop van de aandelen van de N.V. Biscuitfabriek Patria en bij de verkoop van winkelpanden, die door andere vervangen werden, vormen een bedrag van 1.354.000. Na aftrek van de verschuldigde vennootschapsbelasting ad 599.000, werd dit bedrag rechtstreeks geboekt op de „reserve gerealiseerde waarde verschillen", die derhalve per saldo steeg met ƒ755.000. Evenals vorig jaar konden wij alle voorbereidingskosten en aanloopkosten ten laste van de exploitatierekening brengen, terwijl wij ruim konden af schrijven en verdere voorzieningen konden treffen. Voorzover deze laatste aanleiding zullen geven tot het heffen van vennootschapsbelasting, zijn de terzake verschuldigde bedragen rechtstreeks ten laste van de exploitatie rekening gebracht. Eveneens brachten wij ten laste van de exploitatierekening stortingen in het pensioenfonds, die bestemd zijn om te zijner tijd de pensioenuitkeringen aan het gestegen loon- en salarispeil aan te kunnen passen. Rekening is reeds gehouden met de hogere uitkering op de klanten obligatieleningen, die het gevolg zal zijn van aanvaarding van het voorstel het dividend te verhogen. De hogere rente over deze leningen bedraagt dan ƒ218.000, welk bedrag echter in mindering gebracht kan worden op de belastbare winst, zodat het netto resultaat per saldo slechts met ƒ120.000 daalt. Deze hogere post niet medegerekend was de vergelijkbare netto winst derhalve ƒ316.000 ofwel ca 9% hoger dan in het voorgaande jaar.

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 17