restaurants In het verslagjaar werden drie nieuwe vestigingen geopend, namelijk één Albert's Corner te Leiden, één wegrestaurant bij Zevenaar en één Wimpy te Amsterdam. Voorts verbouwden wij het Formosa-restaurant te Utrecht tot een Albert's Corner. Aan het einde van 1963 beschikten wij in totaal over tien vestigingen in deze sector, te weten twee Formosa restaurants, één Lunchroom, vijf Albert's Corners, één Albert's wegrestaurant en één Wimpy. In het algemeen waren de resultaten van de reeds langer geopende zaken in het afgelopen boekjaar lager dan over 1962, zulks tengevolge van ver schillende oorzaken. In de eerste plaats waren door de slechte weersom standigheden in het begin van het verslagjaar de omzetten in die periode abnormaal laag. In de tweede plaats stegen de lonen en kosten in de diensten sector relatief sterk, zonder dat deze geheel in de prijzen konden worden doorberekend. Vooral de restaurants van het traditionele Formosatype, die door assorti ment en inrichting zeer arbeidsintensief zijn, ondervonden hiervan de nadelige gevolgen. In de modernere vestigingen kon verhoging van de omzetten deze kostenstijging evenwel grotendeels compenseren. De ontwikkeling van de omzet in de nieuwe geopende zaken was be vredigend. Deze zaken konden, omdat voor deze uiteraard een aanloop periode noodzakelijk is, in het verslagjaar niet tot de winst bijdragen. In voorbereiding zijn thans een aantal nieuwe vestigingen, waarvan wij kunnen noemen wegrestaurants bij Bodegraven, Kerk Avezaath, Oldenzaal en Sevenum. Het tijdstip, waarop deze vestigingen gereed kunnen zijn, zal voornamelijk afhangen van het tempo, waarin de vereiste bouwvergun ningen zullen worden verleend. Daarnaast streven wij ernaar een aantal nieuwe vestigingen van het type Wimpy op daartoe geschikte plaatsen te stichten. De vestiging en exploitatie van nieuwe zaken zal een versterkte organisatie vergen. Wij verwachten derhalve, dat vooralsnog de overheadkosten relatief meer zullen stijgen dan de omzetten. 12

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 16