niet hoger waren dan vorig jaar. Omdat de bruto winstmarge echter daalde, was per saldo de netto marge lager. Ondanks deze daling van de netto marge kon, dankzij de hogere omzetten, een hoger resultaat worden bereikt. Hierbij dient men tevens in aanmerking te nemen, dat nieuwe vestigingen veelal niet direct rendabel zijn. Een aanloopperiode van kortere of langere duur is vaak noodzakelijk, met name bij vestigingen in nieuwe woonwijken, waar nog niet voldoende potentiële klanten wonen, omdat de bouw van deze wijken nog niet voltooid is. Uiteraard wordt hierdoor het rende ment gedrukt. In het recente verleden werden enige proefnemingen gedaan met de uit breiding van het supermart-assortiment met drogisterij-artikelen. Het is gebleken, dat dit een zinvolle uitbreiding is, die door de klant op prijs wordt gesteld. In het merendeel van onze supermarts is daarom thans een drogisterij -afdeling ondergebracht. Ook in het afgelopen jaar slaagden wij erin binnen het kader van de Premie van de Maand Club (P.M.C.) aantrekkelijke gebruiksartikelen tegen relatief lage prijzen onder het bereik van onze klanten te brengen. Dit spaarsysteem bleef, gezien de grote belangstelling van onze klanten, attractief. De omzetten in artikelen van de Premie van de Maand Club zijn niet op genomen in de cijfers van de totaalomzet. Na onderhandelingen met de Gemeente Zaandam kochten wij in 1963 een terrein voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor. Wij werken thans de bouwplannen uit, waarbij wij ernaar streven het nieuwe hoofdkantoor omstreeks 1970 gereed te hebben. Om tijdelijk in het nijpende gebrek aan ruimte te kunnen voorzien hebben wij ons vroegere centraal magazijn provisorisch tot kantoor ingericht. In dit gebouw zijn thans de administra tieve afdelingen gehuisvest.

Jaarverslagen | 1963 | | pagina 13