SAMENVATTING EN VOORUITZICHTEN ■p\e netto-winst van het boekjaar 1962 is f 170.000 hoger dan in 1961, zodat ondanks de tegenwerkende factoren van een verbetering gesproken kan worden. Evenals vorig jaar konden ook dit jaar weer alle voorbereidingskosten en aanloopkosten ten laste van het exploitatieresultaat worden gebracht, terwijl eveneens ruime afschrijvingen en verdere voorzieningen werden getroffen. Voorzover deze voorzieningen aanleiding zullen geven tot het heffen van vennootschapsbelasting, werd eveneens het verschuldigde recht streeks ten laste van het exploitatieresultaat gebracht. In het jaarverslag 1961 deelden wij reeds mede, dat begin 1962 ons aandelenbezit N.V. Vami aan Unilever N.V. verkocht werd. In het exploitatieresultaat werd de boekwinst, behaald bij de verkoop van deze aandelen, niet opgenomen, evenmin boekwinsten, gerealiseerd bij verkoop van bedrijfspanden, die door andere panden vervangen werden. De gerealiseerde boekwinst uit hoofde van bovenstaande verkopen bedroeg na aftrek van de verschuldigde vennootschapsbelasting 595.000, welk bedrag werd geboekt ten gunste van de rekening „Reserve gerealiseerde waardeverschillen". In het algemeen konden wij in het verstreken verslagjaar de voor de uitbreidingen nodige arbeidskrachten aantrekken, hoewel niet te voorkomen was, dat hier en daar tijdelijk een tekort ontstond. Om te voorzien in de behoefte aan deskundig leidinggevend en ander vakbekwaam personeel, met name voor onze nieuwe vestigingen, hebben wij een uitgebreid opleidings- en trainings systeem. Uiteraard brengt dit verhoudingsgewijs hoge kosten met zich. Gaarne willen wij op deze plaats melding maken van het enthousiasme en de ijver van zéér vele van onze medewerkers, van hoog tot laag, die vaak onder moeilijke omstandigheden hun werkzaamheden moesten verrichten. Medio mei 1963 hebben wij ons belang bij N.V. Biscuitfabriek „Patria" overgedaan aan N.V. Paul C. Kaiser. De reden van deze verkoop was de toenemende specialisatienoodzaak bij Patria in verband met de te verwachten ontwikkeling ten aanzien van de biscuitmarkt in de E.E.G. Het verdergaan in deze richting werd door ons strijdig geacht met ons beleid op langere termijn.

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 12