RESTAURANTS Tn het verslagjaar werd een Albert's Corner in het winkelcentrum te Hoogvliet geopend. In aanbouw waren aan het einde van het verslagjaar een Albert s Corner in Leiden, alsmede een wegrestaurant bij Zevenaar. Beide zullen in de eerste helft van 1963 geopend worden. De resultaten van de in 1962 in bedrijf zijnde restaurants waren in totaal lager dan in 1961. De teruggang van de resultaten van de zaken van het Formosa-type kon niet geheel gecom penseerd worden door de over het algemeen betere resultaten van de meer moderne zaken. In de Formosa-zaken bleven de omzetten gemiddeld iets achter bij vorig jaar, hetgeen groten deels toe te schrijven is aan de ook in 1962 slechte weersomstandigheden. De kosten stegen aan zienlijk, zodat bij een nagenoeg gelijk prijspeil de resultaten wel lager moesten zijn. Wij menen, dat op den duur in dit type zaken prijsverhogingen noodzakelijk zullen zijn om een redelijk rendement te handhaven. In de overige zaken van het meer moderne type kon enige omzetvergroting worden geboekt, waardoor de ook daar optredende kostenstijgingen konden worden gedekt. In het verslagjaar werd met Wimpy International Inc. Chicago een overeenkomst gesloten, waarbij wij voor Nederland het recht verkregen tot het voeren van de naam „Wimpy" voor een nieuw type restaurant. Dit type restaurant zal een klein aantal artikelen brengen, waarvan de specialiteit de „ham burger" is. Bij het realiseren van de bestaande plannen kunnen wij gebruik maken van de ervaring die J. Lyons Co. Ltd. in Engeland met deze „Wimpys" heeft opgedaan. Wij zijn voornemens in 1963 twee van deze zaken in Amsterdam te openen. Ook in de restaurantsector wordt de expansiemogelijkheid voor een groot deel bepaald door de mate, waarin de nodige bouwvergunningen ter beschikking komen.

Jaarverslagen | 1962 | | pagina 11