AAN DE ALGEMENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS jrngevolge het gestelde in artikel 23 van de statuten hebben wij de eer U hierbij verslag uit te brengen omtrent de gang van zaken in onze vennootschap over het jaar 1961. Achter dit verslag vindt U het Prae-advies van Commissarissen, de Balans per 31 december 1961 en de Resultatenrekening over het jaar 1961, beide zoals gebruikelijk in geconsolideerde vorm, alsmede een Balans en Resultatenrekening van Albert Heijn N.V. in niet-geconsolideerde vorm. De voorgestelde winstverdeling is reeds in de jaarstukken verwerkt. Na de jaarrekeningen volgen de toelichtingen, vermeldende de maatstaven, waarnaar roerende en on roerende zaken der vennootschap zijn gewaardeerd. Bij de geconsolideerde balans treft U tevens enkele toelichtingen aan omtrent de passiefzijde van de balans. In de buitengewone algemene vergadering van 17 november 1961 werd benoemd tot commissaris der vennootschap de heer mr. J. Meynen ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Jhr Six van Hillegom. In de Raad van Bestuur van de vennootschap zullen mutaties ontstaan doordat de heren G. Heijn, J. Heijn en J. W. de Vries, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zullen aftreden. In het Prae- advies van Commissarissen worden U voorstellen gedaan omtrent de wijzigingen in de Raad van Bestuur en omtrent de samenstelling van de Raad van Commissarissen. Mede in verband met genoemde mutaties is een voorstel tot statutenwijziging in voorbereiding, dat U in de loop van het jaar 1962 zal worden voorgelegd, waarbij tevens de winstverdeling zal worden aan gepast aan meer recente opvattingen. Op 10 mei bereikte ons het droeve bericht van het overlijden van onze heer R. Talsma, tot 1 januari 1959 president-directeur van de Sterovita-melkbedrijven, en daarna gedelegeerd-commissaris. Met zeer grote voortvarendheid en beleid heeft hij als president-directeur de vennootschap geleid, waarbij hij al zijn mede werkers wist te doen delen in zijn enthousiasme. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven.

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 7