AKTI EVER DAN OOIT EEN NOODZAAK VOOR DE LEVENSMIDDE LE NDISTRIBUTIE J Jet technisch onderwijs leidt op voor vele functies in de industrie. Er is echter nauwelijks een soort van onderwijs, dat jonge mensen opleidt tot functies in de distributie. En juist deze sector heeft thans meer dan ooit behoefte aan mensen met een wetenschappelijke ondergrond. Een recente interne publicatie van ons bedrijf meldt over dit onderwerp o.m. het volgende: Ons gehele bedrijf staat in het teken van de ontwikkeling. Het wordt niet alleen groter, maar er hebben ook en vooral ingrijpende structuurveranderingen plaats, die voor ieder onderdeel vérstrekkende gevolgen hebben en bovendien nieuwe afdelingen en functies doen ontstaan, die in het geheel moeten worden geïntegreerd. Ons bedrijf verandert daardoor wezenlijk van karakter. Er komen nieuwe en andere artikelen, materialen, machines en gebouwen. De bestaande veranderen snel en worden vervangen of eventueel nog aangepast aan de zich wijzigende omstandigheden. Er komen nieuwe en andere functies. Zekere bestaande functies verdwijnen of worden anders en daarnaast ontstaan er nieuwe om op de uitdaging, waarvoor de dynamische ontwikkeling in de levensmiddelenhandel het bedrijf stelt, een passend antwoord te kunnen geven. En de mensen De nieuwe en andere functies, de nieuwe en andere werkmethoden, materialen, machines enz., vragen „nieuwe en andere" mensen, of beter, er zijn mensen nodig, die de nieuwe en zich wijzigende functies goed kunnen vervullen. Aldus deze publicatie. In ons jaarverslag 1958 en 1960 werden eveneens de dynamische ontwikkelingen in de levensmiddelen handel beschreven; er verschenen bovendien regelmatig artikelen over dit onderwerp in dagbladen en tijdschriften, een ontwikkeling overigens, die niet alleen voor het detailapparaat geldt, maar zeker voor de totaliteit van de distributie van goederen. Volgens Peter F. Drucker weten we van de distributie slechts weinig meer dan de tijdgenoten van Napoleon wisten van de binnenlanden van Afrika (The Economy's Dark Continent by Peter F. Drucker, Fortune April 1962). Economisch gezien is de distributiefunctie echter zeer belangrijk; produkt en consument worden toch door de distributie bij elkaar gebracht. De distributie vraagt echter in vele gevallen meer dan 50% van de consumentenprijs, besparingen door betere methoden hebben dus een zeer grote invloed op het welvaartspeil.

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 29