D resultaten van deze bedrijven waren iets minder gunstig dan in het voorafgaande jaar. De stijging der kosten deed zich ook hier gevoelen, terwijl de ongunstige weersomstandigheden een remmende invloed uitoefenden op het bezoek. RESTAURANTBEDRIJVEN De omzet in Den Haag bleef mede achter door de sterk ingekrompen gelegenheid tot het parkeren van automobielen in de naaste omgeving. In de loop van het nieuwe boekjaar is men er in geslaagd hierin enigszins tegemoet te komen door gratis parkeergelegenheid te scheppen in de nabijgelegen Torengarage. In het in 1961 tot stand gekomen winkelcentrum te Amstelveen is een restaurant geopend onder de naam „Albert's Corner". Gebruik makend van de ervaring, opgedaan in de „American Corner" te Amsterdam, is hier een bedrijf gevestigd in het moderne genre, dat in de smaak van het publiek blijkt te vallen. In de loop van het jaar 1962 hopen wij in andere plaatsen nog een tweetal zaken van dit type te kunnen openen. CONSUMPTIE -IJ SBEDR IJ F J Jet jaar 1961 was voor dit bedrijf zeer teleurstellend, tengevolge van uitzonderlijk ongunstige weers omstandigheden in het seizoen. De omzetten, en als gevolg daarvan de resultaten, waren dan ook ongunstig. Hoewel niet behorend tot het verslagjaar, dient hier te worden vermeld het besluit, dat in 1962 via de pers werd medegedeeld, het bedrijf af te stoten door verkoop van het gehele aandelenkapitaal aan Unilever N.V. Dit besluit hield geen direct verband met het minder gunstige resultaat van het laatste jaar, dat toch als incidenteel kan worden beschouwd. Het zijn meer de vooruitzichten op langere termijn, mede in verband met de toenemende specialisatie en research op internationaal niveau, die tot genoemd besluit hebben geleid.

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 11