MELKBEDRIJVEN yy uitkomsten van de melkbedrijven zijn belangrijk verbeterd vergeleken met het voorafgaande jaar. In de loop van 1961 zijn de aanloopmoeilijkheden in de nieuwe fabriek te Rotterdam overwonnen. Toch kan ook voor het jaar 1961 nog niet van een bevredigende toestand worden gesproken. In de door de regering toegestane verwerkingsmarge is onvoldoende rekening gehouden met de hoge investeringskosten bij een goed, modern geoutilleerd bedrijf en evenmin met de sterk verhoogde vervoers kosten. In het algemeen wordt het prijspeil in de consumptiemelksector door de overheid zodanig krap bemeten, dat een gezonde ontwikkeling van de bedrijfstak daardoor wordt afgeremd. De financiële uit komsten laten onvoldoende ruimte voor het nemen van initiatieven, o.m. op het gebied van research, marketing en kadervorming. In de loop van 1962 kan wel een verbetering in deze situatie worden verwacht, doch deze zal nog niet van dien aard zijn, dat daardoor een bevredigende toestand wordt bereikt. Mede tengevolge van nieuwe verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden van ons personeel zal het kostenpeil verder stijgen. Door te streven naar een grotere afzet van de zogenaamde bij-artikelen, zoals yoghurt, vla e.d., trachten wij enerzijds te komen tot een grotere bedrijfsbezetting en anderzijds tot een verbetering van de brutowinst. In het verslagjaar werden enkele nieuwe artikelen op de markt gebracht. Bij de fabriek in Breukelen zijn de produktie-technische moeilijkheden, waarvan wij in ons vorig verslag melding maakten, inmiddels overwonnen. De omzet van dit bedrijf, dat zich specialiseert in koffiemelk, kon opnieuw worden vergroot. De resultaten van de fabrieken in Dordrecht, Casablanca en Tripoli waren bevredigend.

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 10