KRUIDENIER SBEDRIJF t~v e omzetten van het kruideniersbedrijf zijn in het verslagjaar zeer bevredigend geweest. Naast vergroting van ons marktaandeel in de traditionele artikelen heeft hiertoe ook bijgedragen de uitbreiding van het assortiment, met name in de supermarkets. Het Nederlandse publiek blijkt het kopen van dagelijkse behoeften onder één dak stellig te waarderen, zoals blijkt uit de stijgende omzet van groenten en vers vlees. Op kleine schaal werd eveneens begonnen met de verkoop van grammofoonplaten, pocketboeken, drogisterij-artikelen, eenvoudige schrijfbehoeften, huishoudelijke artikelen en een kleine sortering speel goed; de verkoop van tabaksartikelen werd uitgebreid. Eveneens is een proef genomen met de verkoop van brood, o.m. afkomstig van de N.V. Gebr. Hoeve, welke vennootschap tot ons concern behoort. Het ligt in de bedoeling te zijner tijd deze proef uit te breiden. Door de toeneming van de omzetten en de uitbreiding van het assortiment wordt de vestiging van meer supermarkets een steeds dringender eis. De verwezenlijking van deze plannen gaat minder snel dan wense lijk is door stedebouwkundige en architectonische moeilijkheden. Ter overbrugging wordt een aantal bedieningszaken verbouwd tot verkoopplaatsen met zelfbediening, omdat vele van de eerstgenoemde hun maximumcapaciteit hebben bereikt. De kosten zijn niet onbelangrijk gestegen, niet slechts door de algemene tendens hiertoe en door de ver hoogde lonen, maar ook omdat de nieuwere ontwikkeling in onze bedrijven het noodzakelijk maakte de organisatie uit te breiden en te veranderen. Zo werd een afzonderlijk directoraat Onderzoek en Ont wikkeling ingesteld, dat o.m. belast is met alle activiteiten op het gebied van nieuwe vestigingsplaatsen, research op het gebied van de distributie alsmede de opleiding van bedrijfsleiders voor supermarkets. Ook zijn de aanloopkosten van de grotere eenheden aanmerkelijk hoger en van langduriger aard dan het geval was bij kleinere winkels.

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 8