Omzet Concern 1948 100 nil I 48 49 SO 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 SAMENVATTING E unstige en ongunstige factoren hebben het totale resultaat van het concern bepaald, ook in de niet met name genoemde dochterondernemingen. Per saldo is het eindresultaat over 1960 lager dan dat over 1959, vooral door de reeds vermelde tegenslagen in de melkfabriek te Rotterdam en in de consumptie-ijssector. Niettemin kan U voorgesteld worden over dit jaar een onveranderd dividend uit te keren. Ook dit jaar werden ten laste van de exploitatierekening geboekt alle ontwikkelings- en aanloopkosten, werden ruime afschrijvingen toegepast en verdere voorzieningen getroffen. Voor zoverre deze voorzie ningen aanleiding zullen geven tot heffing van vennootschapsbelasting is het uit dien hoofde verschuldigde, zoals gebruikelijk, rechtstreeks ten laste van de exploitatierekening gebracht. Gaarne maken wij melding van een goede samenwerking met onze medewerkers in al onze bedrijven, in het bijzonder daar waar personeelstekort extra inspanning vergde. Zonder hun toewijding zou het onmoge lijk geweest zijn het bereikte resultaat te behalen. Wij hebben dan ook behoefte hierover onze bijzondere waardering uit te spreken. De liquiditeitspositie is zeer ruim. Dit is niet slechts noodzakelijk voor in de toekomst voorgenomen uitbreidingen en investeringen, doch allerlei omstandigheden van externe aard hebben de uitvoering van de plannen voor 1960 vertraagd, zodat uitgaven uit dien hoofde op een later tijdstip zullen vallen dan was voorzien. Voor zoverre de uitkomsten van het jaar 1961 reeds bekend zijn, kan melding worden gemaakt van resul taten, die gunstiger waren dan die van de overeenkomstige periode in 1960. Ten aanzien van de melkbedrijven zijn alle moeilijkheden nog niet overwonnen, en zolang de hiervoor geschetste toestand blijft bestaan, kunnen wij zeker niet optimistisch zijn. Voor het concern als geheel hebben wij reden de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. De schaarste aan personeel blijft veel zorg baren en noopt herhaaldelijk tot investeringen die moeten leiden tot personeelsbesparing, zelfs al worden de kosten hierdoor hoger. Het investeringsprogramma zal de eerstvolgende jaren hoog blijven, zowel met het oog op de vereiste modernisering van het apparaat, als met het doel het marktaandeel te vergroten door meer vestigingen. Gemiddelde personeelssterkte

Jaarverslagen | 1960 | | pagina 12