BEDRIJ VEN 7 De bedrijven in Nederland hebben, ondanks ongunstige factoren, een redelijk resultaat opgeleverd. Onze bedrijven in IJselmonde, den Haag en Delft maakten vooral tegen het einde van 1959 een moeilijke periode door wegens de voor- bereidingen, die toen moesten worden getroffen voor de overgang naar het nieuwe bedrijf in de Spaanse polder te Rotterdam. Deze overgang eiste en eist ook in het begin van 1960 zeer veel van de leiding en het gehele personeel. De nieuwe fabriek, die tegen de in het vorig verslag uitgesproken verwachting, niet aan het eind van 1959, doch eerst in april van 1960 in gebruik kon worden genomen, is opgezet naar nieuwe prin cipes en met gebruikmaking van automatic, die het werken in dit bedrijf een eigen cachet geeft. Er is in ruime mate gebruik gemaakt van methoden van afstandbediening, die weliswaar leiden tot rela tieve vermindering van het aantal arbeiders, maar tevens tot grotere verantwoordelijkheid van de te werk gestelde specialisten. Nieuwe methodes voor de zuivelindustrie zijn ontwikkeld ten aan zien van de koelwatervoorziening en het energie- en warmteprobleem. Een bescheiden proef is genomen met de ingebruikstelling van melkautomaten. De uitkomsten zijn van dien aard, dat in 1960 tot uitbreiding zal worden overgegaan. De omzet in koffiemelk, geproduceerd in ons bedrijf te Breukelen, nam zodanig toe, dat voorbereidingen werden getroffen voor produktie ver groting en een reorganisatie, die beoogt de produktie doelmatiger te doen verlopen en de stabiliteit van de kwaliteit nog verder te bevorderen. Tegenslag bij de levering van de machinale installatie bleef ons niet bespaard, doch men is er niettemin in geslaagd aan de sterk toenemen de vraag naar het produkt te voldoen. Voor het bedrijf te Dordrecht, waar melk en melkprodukten verwerkt worden voor de export, waren belangrijke voorzieningen noodzake lijk, waardoor de fabriek gevrijwaard moet worden tegen de gevolgen van hoge waterstanden. Het centrale laboratorium heeft gedurende het verslagjaar grote activiteit aan de dag gelegd ten behoeve van de kwaliteitsverbetering en de houdbaarheid van de produkten alsmede voor de ontwikkeling van nieuwe artikelen.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 9