VOORUITZICHTEN WINSTVERDELING J 12 Het streven van onze vennootschap is steeds geweest iedere verla ging in de grondstoffenmarkt en iedere stijging in de produktiviteit direct te doen volgen door verlagingen van de detailprijzen. Dit streven is steeds beloond door aanzienlijke omzetstijgingen, die heb ben geleid tot de bloei van onze onderneming. In de eerste maanden van 1960 hebben de verzwaarde lasten, tenge volge van loonsverhogingen en de gevolgen daarvan op kosten van vervoer en dergelijke, een ongunstige invloed uitgeoefend op de resultaten, omdat meerdere lasten niet zijn doorberekend in de prijzen. Integendeel zijn nog vele prijzen verlaagd. Wij hopen hiervoor com pensatie te kunnen vinden uit verhoging van de omzet. De personeelsvoorziening blijft zorg baren, juist nu tengevolge van de nieuwe ontwikkelingen sterke behoefte bestaat aan een voldoend aantal personen, bekwaam om nieuwe taken te vervullen. Belangrijke investeringen staan voor de eerstvolgende jaren op het programma. Een ruime liquiditeitspositie moet ons in staat stellen aan de uit dien hoofde te wachten eisen te voldoen. De netto winst bedraagt 4.544.017,42 tegenover 4.080.602,56 in het vorige jaar. Ofschoon deze resultaten op zichzelf genomen een hogere uitkering mogelijk zouden maken, geven de Raad van Bestuur en Commissarissen er de voorkeur aan in verband met het vorengenoem de zware investeringsprogramma extra reserveringen te maken en het dividend op de gewone aandelen weer vast te stellen op 12%. Bovendien willen zij U voorstellen vóór de statutaire winstverdeling een extra dotatie te doen van ƒ736.501,aan de extra reserve. De winstverdeling luidt dan als volgt Winst vóór belastingen4.544.017,42 af: Belastingen1.400.000, Blijft ter verdeling 3.144.017,42

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 14