RESTAURANT BEDRIJVEN CONSUMPTIE-IJS BEDRIJF 9 Onze restaurants in Amsterdam, Den Haag en Utrecht hebben zich gedurende het jaar 1959 verheugd in een zeer druk bezoek. Gedurende een deel van het jaar waren de prijzen van de grondstoffen zeer hoog als gevolg van de droge zomer, hetgeen een druk legde op het ren dement. De gunstige factoren hebben evenwel de overhand gehad en het eindresultaat was dan ook bevredigend. Later dan aanvankelijk was verwacht, eerst half december, werd na een langdurige sluiting The American Lunchroom heropend in een geheel nieuwe gedaante en onder de naam "American Corner". De nieuwe vormgeving, de kwaliteit van de consumpties en de matige prijzen bleken in de smaak van het publiek te vallen, zoals te con stateren valt aan de hand van de bedrijfsdrukte waartegen het nieuwe personeel aanvankelijk nauwelijks opgewassen was. Na een aantal jaren met ongunstige weersomstandigheden voor de verkoop van consumptie-ijs, heeft 1959 ons een zeer fraaie zomer gebracht, hetgeen niet heeft nagelaten een gunstige uitwerking te hebben op de verkoop en op de resultaten. De uitbreidingen en reor ganisaties, die in 1959 hun beslag kregen ten spijt, kon niet steeds geheel aan de vraag naar onze produkten beantwoord worden. Nieuwe uitbreidingen zijn dan ook weer het gevolg geweest. Voor de jaren 1960 en 1961 staat thans op het programma de stichting van een nieuw gebouw, waar de hulpdiensten van het bedrijf zullen worden ondergebracht, zodat deze eveneens een meer efficiënt verloop zullen kunnen hebben.

Jaarverslagen | 1959 | | pagina 11