Pogingen, die van verschillende zijden worden aangewend om te geraken tot ver dere verbetering van de kwaliteit van dit volksvoedsel bij uitnemendheid, die dezer zijds krachtig werden ondersteund, hebben tot heden weinig opgeleverd. Of het overleg, dat thans nog gaande is om deze verbetering tot stand te brengen, wel tot resultaat zal leiden, is nog weinig zeker. Wij moeten dit betreuren, aangezien uit vele uitlatingen in de pers blijkt, dat het publiek hiervoor veel belangstelling heeft, terwijl b.v. uit de voortgaande verschui ving van de vraag van losse naar verpakte melk blijkt, dat de kwaliteitskwestie bij het publiek zwaarder weegt dan een prijsverschil. De vraag naar de door onze fabriek te Breukelen geproduceerde koffiemelk nam wederom toe; wij konden uit dien hoofde de produktie belangrijk opvoeren. De bouw van onze centrale fabriek te Rotterdam verloopt volgens plan, zodat wij hopen deze fabriek einde 1959 in gebruik te kunnen nemen. Het bedrijf in Casablanca heeft het gehele jaar bevredigend gewerkt. Een redelijk rendement op de investeringen is thans verkregen. De onzekerheid van de wissel koersen in de franken-zone is oorzaak, dat een vestiging ter plaatse steeds velerlei zorgen geeft. De vestiging in Tripoli bleef bevredigend werken. De export van verse melk bleef zich eveneens gunstig ontwikkelen. Als geheel gezien kan van een verbetering van de financiële resultaten ten opzichte van het voorafgaande jaar worden gesproken. E GANG VAN ZAKEN IN ONZE RESTAURANTS WAS IN 1958 GUNSTIG. De invloed van de bestedingsbeperking, waarvan wij in een vorig jaarverslag gewag maakten, bleek van zeer voorbijgaande aard. De exploitatie van The American Lunchroom is onder leiding van „Formosa" voorlopig op de oude voet voortgezet. Ten behoeve van belangrijke verbouwingen en verbeteringen in de in richting moest in het voorjaar 1959 het bedrijf tijdelijk worden gesloten. In het najaar 1959 hoopt de directie haar clientèle een verbeterde en gemoderni seerde inrichting te kunnen bieden, die in stijl zal afwijken van het verleden, doch een eigen sfeer zal bezitten.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 8