Gonsumptie-ijsbedrijf Samenvatting Vooruitzichten Zonneschijn en Veilig Va mi ijs - een ideale combinatie. Formosa - het gezellige, rustige trefpunt voor mensen van goede smaak. U> De fraaie voorzomer werd helaas gevolgd door zeer onaangenaam weer in de tweede helft van het seizoen. De verbeterde inrichting van onze fabriek stelde de leiding in staat niettemin een redelijke winst te boeken. Het stemt tot tevredenheid dat de organisatie zodanig is, dat dit bedrijf, dat natuurlijk uiterst gevoelig is voor de weersomstandigheden, ook in ongunstige jaren een dergelijk resultaat kan bereiken. Het eindresultaat van de verschillende ondernemingen van ons concern is beneden dat van vorig jaar gebleven. Niettemin menen wij, dat het, de omstandigheden in aanmerking genomen, aanleiding geeft tot voldoening. Ook dit jaar konden ten laste van de exploitatiereke ning extra afschrijvingen worden geboekt en extra voorzieningen worden getroffen, hoewel minder dan vorig jaar. Voorbereidingskosten tot een niet onaan zienlijk bedrag voor uitbreiding van buitenlandse belangen werden ten laste van de exploitatierekening gebracht. Voorzover deze voorzieningen belast zijn voor de vennootschapsbelasting is het uit dien hoofde verschuldigde eveneens geboekt ten laste van de exploitatierekening. Na aftrek van belastingen en afschrijvingen bedraagt de winst die ter verdeling beschikbaar is f2.155.347,48 .tegenover f 2.273.758,22 in het vorige jaar. Onder vaak moeilijke omstandigheden heeft ons personeel zijn taak moeten volbrengen. Dat dit in het algemeen met grote toewijding en ijver geschiedde, geeft ons aanleiding hiervan met dank melding te maken. Wij zijn er ons van bewust, dat de ontwikkeling van de conjunctuur het bedrijfsleven ook in 1958 voor moeilijkheden plaatst. Voor onze bedrijven mogen wij hiertegenover stellen dat de modernisering van de produktie- en distributie middelen en ons onafgebroken streven naar meerdere efficiency in werkmethoden vruchten afwerpen. Moderne productie van een ouderwets artikel

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 9