over het boekjaar 1957 Kruiderriersbedrijf Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Wij hebben de eer U verslag uit te brengen omtrent de gang van zaken in onze vennootschap over het jaar 1957, als voorgeschreven in artikel 23 der statuten. De Balans per 31 december 1957 alsmede de Winst- en Verliesrekening over 1957 vindt U hierachter in ge consolideerde vorm. De voorgestelde winstverdeling is hierin reeds verwerkt. De voorgeschreven toelichting omtrent de maatstaven waarnaar de roerende en onroerende zaken der ven nootschap zijn gewaardeerd laten wij volgen achter de jaarrekening. In de loop van het jaar 1957 is een belangengemeen schap gevormd met de N.V. Biscuitfabriek „Patria" te Amsterdam. Tengevolge van een aandelenruil die hier uit voortvloeide is het maatschappelijk kapitaal ver hoogd met 458.000,De aanwas van de Agioreserve wordt hierdoor tevens verklaard. Gedurende het verslagjaar hebben onze bedrijven sterk onder de invloed gestaan van het streven der regering naar prijsstabilisatie en bestedingsbeperking. Zoals reeds werd opgemerkt in ons vorige jaarverslag had dit tot gevolg dat gestegen loon- en andere kosten niet of met grote vertraging in de verkoopprijs konden worden doorberekend. De omzetten hebben zich in stijgende lijn ontwikkeld, aanvankelijk zonder dat de nadelige invloed van de gestegen kostprijzen kon worden goedgemaakt. De omzet is gedurende het jaar, maar in het bijzonder in de laatste maanden van het jaar blijven stijgen, met het gevolg dat toen ondanks prijsverlagingen de stijging der kosten kon worden goedgemaakt door grotere pro- duktiviteit. Het aantal verkoopplaatsen bleef vrijwel stationnair en bedroeg aan het einde van het jaar 359, waarvan 58 zelfbedieningszaken en 4 supermarts. Ook dit jaar werden enkele kleine winkels vervangen door grote.

Jaarverslagen | 1957 | | pagina 7