nrasig tmmms verslag over het boekjaar 1956 Mg [081^1 L-IS IBSaHHpfi BIS III lie Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Wij hebben de eer U hierbij verslag uit te brengen omtrent de gang van zaken in onze vennootschap, zoals voorgeschreven in artikel 23 der statuten. De Balans per 31 december 1956 en de Winst- en Verliesrekening over 1956 in geconsolideerde vorm laten wij hierachter volgen. De voorgestelde winsrverdeling is hierin reeds verwerkt. De voorgeschreven toelichting omtrent de maatstaven waarnaar de roerende en onroerende zaken der vennoot schap zijn gewaardeerd, volgen achter de jaarrekening. Het maatschappelijk kapitaal heeft in de verslagperiode geen wijziging ondergaan. KRUIDENIERSBEDRIJF. Het jaar 1956 heeft zich gekenmerkt door een gestadige groei van de omzet, zowel naar waarde als naar hoeveelheid. Bij het ontstaan van de spanningen rond het Suezkanaal nam de omzet tijdelijk op buiten gewone wijze toe. Deze „hamsterperiode" was evenwel slechts van korte duur. Het aantal verkoopplaatsen bedraagt 361, waarvan 49 zelfbedieningszaken en 4 SuperMarts. Een aantal kleinere zaken werd gesloten en vervangen door modern ingerichte eenheden, waarvan de grootste de Super- Mart in Haarlem, in november '56 geopend werd. Zoals reeds in ons vorig verslag werd opgemerkt, streven wij naar modernisering van het winkelbedrijf in zo hoog mogelijk tempo. Dit tempo wordt geremd doordat niet alle voorgenomen verbouwingen kunnen plaats vinden volgens ons programma; wij zijn hierbij afhankelijk van het verkrijgen van vergunningen, die vaak ten gunste van de woningbouw worden vertraagd. Meermalen heeft dit tot gevolg dat bepaalde percelen of perceelgedeelten vrij langdurig leeg staan, in afwachting van de nodige formaliteiten. In ons vorig verslag maakten wij reeds melding van de belemmeringen die voortvloeien uit de tegenwoordige wetgeving Vestigingswet Bedrijven, Vleeskeuringswet voor het vestigen en exploiteren van grote pan den, ingericht voor de modernste verkoopmethoden. In deze toestand is geen verbetering gekomen. De fabrieken te Zaandam ondergingen een flinke uitbreiding door het ingebruiknemen van een nieuw gedeel te. Tesamen wordt nu beschikt over een werkzame vloeroppervlakte van ruim 40.000 m2. Door toepassing van efficiënte werkmethoden, bij de produktie zowel als bij de verkoop en door hogere omzetten, konden wij er opnieuw in slagen de stijging der kosten goed te maken. De bedrijfsresultaten geven ons dan ook reden tot tevredenheid.

Jaarverslagen | 1956 | | pagina 5