VERSLAG OVER HET BOEKJAAR 1953 Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders Wij hebben de eer U hierbij verslag uit te brengen over de gang van zaken in onze vennoot schap gedurende het boekjaar 1953. Evenals in vorige jaren leggen wij hierbij over de balans en de verlies- en winstrekening in ge consolideerde vorm, waaraan toegevoegd wordt de voorgeschreven toelichting, vermeldende naar welke maatstaven roerende en onroerende zaken der vennootschap zijn gewaardeerd. Gedurende het afgelopen boekjaar werd opnieuw belangrijk geïnvesteerd in nagenoeg alle on derdelen van het concern, zodat dit jaar de investeringen het bedrag der afschrijvingen overtroffen. Geïnvesteerd werd n.l. 4.700.167,73 (1952 2.597.803,12), de afschrijvingen bedroegen 3.996.796,16 (1952 3.202.750,42). Voor zover de boekwaarde van overgenomen aandelenpakketten van dochterondernemingen de pari-koers overtrof, zijn deze per 31 December 1953 gesteld op ten hoogste 100 Tevens zijn immateriële activa die nog in de balans voorkwamen, geheel ten laste van de exploitatierekening gebracht. De dotatie aan de belastingreserve volgens de voorgestelde winstverdeling dekt de verplich tingen overeenkomstig de werkelijke winst. In de gevallen waar afschrijvingen en voorzieningen werden getroffen, die onder vigueur van de wet bovendien belastbaar zijn, werden de hiervoor benodigde bedragen buiten de winstverdeling om toegevoegd aan de belastingreserve, die onder crediteuren is opgenomen. Hiermede is gereser veerd voor alle opeisbare en latente belastingverplichtingen. Evenals per 31 December 1952 zijn de posten „voorraden" en „vorderingen" beïnvloed door grote export-orders. De stand der geldmiddelen en de bankrekening per 31 December 1953 in gunstiger dan per ultimo 1952. Na aftrek van de voormelde afschrijvingen bedraagt het netto winstsaldo 2.447.466,19, te genover 2.028.031,28 in het vorige jaar. Zoals gebruikelijk, zijn de resultaten van alle vennoot schappen in het kapitaal waarvan Albert Heijn N.V. heeft deelgenomen, in dit bedrag verwerkt. In totaal waren de omzetten opnieuw hoger dan die van het voorgaande jaar. In het kruideniersbedrijf was de toename van de omzet bevredigend; deze stijging heeft zich in de eerste maanden van het nieuwe jaar in versterkte mate voortgezet. De tot dusverre onder de naam W. van Amerongen N.V. gedreven verkoopplaatsen worden sedert de tweede helft van 1953 in gemoderniseerde vorm voortgezet onder de naam Albert Heijn N.V. Enkele kleine en onrendabele winkels werden gesloten. Deze omzetting droeg bij tot de verbetering zowel van de omzet als van het behaalde resultaat.

Jaarverslagen | 1953 | | pagina 7