VERSLAG OVER HET BOEKJAAR 1951 Aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Ingevolge artikel 22 sub 2a der statuten hebben wij de eer hierbij verslag uit te brengen over de, gang van zaken van onze vennootschap in het jaar 1951. Zoals gebruikelijk worden balans en verlies- en winstrekening U hierbij in geconsolideerde vorm overgelegd. Het vermogen van de vennootschap is in de loop van 1951 toegenomen met een nominaal bedrag groot 457.000,in verband met het over 1950 gedeclareerde stock-dividend, zomede door toevoeging aan de Algemene Reserve van bedragen, tot dusver opgenomen onder Bestemmings reserves, welke hun karakter als zodanig verloren hadden. Zoals in het verslag over 1950 vermeld, werden nieuwe leningen afgesloten voor een termijn van 10 jaar, tegen een rentevoet gedeeltelijk van 3I/2 gedeeltelijk van 3% Wij voegen aan de jaarstukken toe de voorgeschreven toelichting, vermeldende naar welke maatstaven de onroerende en roerende zaken der vennootschap zijn gewaardeerd. In 1951 ondergingen de vaste goederen uitbreiding door aankoop van verschillende panden, waardoor het aantal verkoopplaatsen kon worden uitgebreid. De naast ons fabriekscomplex te Zaan dam gelegen fabriekspanden werden door ons verworven en het machine-park werd verder gemo derniseerd. De afschrijvingen op de vaste goederen bedroegen in het boekjaar 1950 1.887.245,36. In de bijgevoegde verlies- en winstrekening over het jaar 1951 werd de afschrijving, onder gebruik making van de mogelijkheid tot vervroegde fiscale afschrijving, opgevoerd tot 3.257.266,48. De uitbreidingen konden voor verreweg het grootste deel uit de afschrijvingen worden gefinancierd. Bij vergelijking met de desbetreffende cijfers per ultimo 1950 valt de toename der voorraden op. Vermeld kan worden, dat dit verband houdt met de uitvoering van belangrijke exportorders en slechts voor een gering bedrag met de stijging der prijzen van enige artikelen. Omtrent de toeneming der vorderingen kan worden opgemerkt, dat ook dit verband houdt met de stijging in de exportactiviteit.

Jaarverslagen | 1951 | | pagina 7