i\ Lang leve de Pick Up Points Erg blij met kant-en-klare kerstgerechten Gourmetten: gemakkelijk en leuk Gezellig samen met de buurt oliebollen bakken Sinterklaas is terug naar Spanje. De geur van pepernoten en taaitaai is verdrongen door die van dennennaalden en versgebakken kerstkoekjes. We maken ons op voor kerst en oud en nieuw! Vier collega's vertellen over hun plannen en geven tips voor leuke en ontspannen feestdagen. 30 Aha Annemieke Wegewijs Lars Numeijer Janick Bourgeois Rob Verweij Aha 31 Laat de feestdagen maar komen! Sourcing manager hoofdkantoor Zaandam "Kerst is fantastisch! Zodra de sint weg is, ga ik met mijn kinderen het huis versieren, de boom op tuigen en kerstkoekjes bakken. De sfeer in de winkels en op straat werkt aanstekelijk; ik houd van die gezelligheid. Op eerste kerstdag eten we uitgebreid, het ene jaar met de familie van mijn vriend, de andere keer met mijn familie. Mijn vriend is een echte hobbykok. Hij bedenkt het menu, regelt de wijnen en maakt het lijstje. Ik help mee in de keuken en doe de boodschappen. Daarom zeg ik: lang leve de Pick Up Points van Albert Heijn! Ik woon in Alkmaar, daar zijn er twee. Eentje zelfs vlak bij ons huis. Ik bestel online, rijd er op afspraak naartoe en ze zetten de boodschappen netjes in mijn auto. Dat scheelt me zoveel werk, met twee kleine kinderen. Op tweede kerstdag doen we het rustig aan, lekker het bos in of zo. Oud en nieuw vieren we met vrienden. Ook altijd supergezellig. Laat die feestdagen maar komen!" Teamleider verkoopklaar AH 1212 Rotterdam "In de dagen voor en na kerst moet ik volle bak aan het werk, maar met kerst zelf ben ik vrij. Veel van mijn collega's zijn moslim en die vinden het geen probleem om dan te werken. Samen met mijn vriendin, mijn twee zussen en aanhang, en opa en oma, gaan we op eerste kerstdag naar mijn moeder en haar partner in Middelburg. Zij kookt. Dat is geen hobby van haar, daarom is ze erg blij met de kant-en-klare kerstgerechten van Albert Heijn! Een paar weken van tevoren proberen mijn vrien din en ik wat dingetjes uit; ik tip mijn moeder en zij haalt de gerechten in huis. Een beenham bijvoorbeeld en grillgroenten. Mijn schoonmoeder daarentegen maakt het zichzelf juist weer erg lastig. Zalmbonbons, spinazie- soepje, vis, vlees... Zij maakt alles zelf. Daar gaan we op tweede kerstdag dan ook vroeg naartoe, zodat we mee kunnen helpen. Wij zorgen voor het dessert, dat nemen we dan mee. Oud en nieuw was voor ons altijd een stapavond, tegenwoordig houden we het op spelletjes thuis met vrienden of familie. Ik word al wat ouder, hè!" Medewerker verkoopklaar, AH 3008 Harelbeke "Het kerstgevoel begint voor mij in de winkel. Die is mooi versierd, de sfeer is plezant en klanten zijn al een beetje in de feeststemming. Meer dan normaal vragen ze om advies: welke gerechten goed combineren, waar ze een be paald ingrediënt kunnen vinden. Ik houd daar rekening mee, zorg dat ik goed zichtbaar ben. Op tweede kerstdag werk ik. Op kerstavond eten we bij mijn ma. Zij maakt hapjes voor tussendoor en een uitgebreid dessertbord. De rest doen we zelf, want we gaan gourmetten. Gemakkelijk en leuk, ook voor onze meisjes van 11, 5 en 3. Op eerste kerst dag bezoeken we de moeder van mijn man en reizen we door naar Roubaix, waar zijn oma woont. Samenzijn met familie en vrienden, daar gaat het mij om. Vroeger wilden we met oud en nieuw nog wel eens 'een stapje zetten', maar dat is ge weest. Vrienden komen nu langs met hun kindjes; we serveren lekkere hapjes en zetten een muziekje op, zodat de kleintjes lekker kunnen dansen." Shiftleader, DC Zwolle "Bij ons in de straat is het traditie dat we op oudejaarsdag, aan het einde van de middag, samen oliebollen bakken. Tafels naar buiten, verlengsnoeren trekken en bakken maar! Glühwein erbij. Hartstikke gezellig. Ik hoop er weer bij te zijn, maar misschien heb ik avonddienst. Mijn werk- rooster is natuurlijk leidend, daar stemmen we thuis onze plannen op af. Ook tijdens kerst. Meestal werk ik een van de twee kerst dagen, maar dit jaar ben ik alle twee de dagen vrij. Eerste kerst dag eten we met de schoon familie, bij een broer of zus van mijn vrouw. Iedereen woont in de buurt van Zwolle, dus dat is gemakkelijk. De dag daarop doe ik graag iets actiefs. Ik ben triatleet, sporten is mijn passie. De feestdagen beleef ik dus eigenlijk heel ontspannen."

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 18