"De vrijwilligers voor de volgende keer meldden zich spontaan aan" Column. Dit vind ik Een merk om trots op te zijn Acht kilo spruitjes en sperziebonen Erg dankbaar werk 20 Aha Collega's Marcel van den Berg, Stephan Lutke-Holzik en Paul van der Weijden zijn in september twee weken bij fruitleverancier Blue Skies in Ghana geweest voor de AH Foundation. Op Aha Online heb je kunnen lezen over hun ervaringen. Hier een korte terugblik. Zongerijpt en supervers AH Foundation Aha 21 Het idee kwam door een programma op televisie. Onze supermarktmanager destijds, Paul Reinhard, had gezien hoe 'Geer en Goor' vrijwilligerswerk deden voor het Leger des Heils in hun programma Effe geen cent te makken. "Zoiets moeten wij ook gaan doen", zei hij. Typisch Paul! Die maakte altijd werk van goed buurmanschap. We besloten een kerstlunch te organiseren voor ouderen uit de buurt, alleenstaanden die weinig of geen vrienden en familie om zich heen hebben. De overste van het Leger des Heils vond het prachtig en een andere Albert Heijn uit de buurt (AH 1436 Amsterdam - red.) deed ook mee. Op 18 december 2013 gingen we om 7.00 uur met zijn zevenen - en onder andere acht kilo sperziebonen en spruitjes - naar het zaaltje van het Leger des Heils. Daar hebben we alles versierd, groenten schoongemaakt en koffie gezet. Om 11.00 uur zaten zestig ouderen aan de koffie en het kerstbrood. Twee uur later was er een lunch met boontjes, aardappels, spekjes, spruitjes, puree, rosbief, fricandeau, stoof- peertjes, ijs en koffie na. Wij zaten gezellig tussen de ouderen en ondertussen liep de oudste deelnemer, een dame van 90 jaar, constant foto's te maken met haar iPad. Zie je het voor je? Mooi was ook het applaus na afloop. Natuurlijk is het flink aanpakken en je doet het in je vrije tijd, maar het was erg dankbaar werk. Toen we de dag erna verslag deden aan onze collega's, meldden de vrijwilligers voor een even tuele volgende keer zich spontaan aan. Klanten spraken ons er ook op aan in de winkel: "Hartstikke mooi! Dat zouden meer bedrijven moeten doen." En we kregen verzoekjes: "Kunnen jullie dit voor ons ook eens doen?" Bijvoorbeeld van scholen die een kerstontbijt organiseren. Waar mogelijk probeer je dan te helpen; dat is goed voor de buurt. En je hebt elkaar nodig, toch? Naam: Henk van Ewijk (55) Functie: assistent supermarktmanager Locatie: AH 1170 Badhoevedorp (destijds AH 1587 Amsterdam) Een om mooi verhaal te vertellen Fruitleverancier Blue Skies biedt werk gelegenheid aan 3500 Ghanezen. Het bedrijf zorgt goed voor zijn mensen, die volgens Stephan Lutke-Holzik, manager consumer business insights, een waanzinnig mooi product maken. Blue Skies stort een deel van de marge (net als Albert Heijn en andere leveranciers in West- Afrika) in de AH Foundation. "Met dat geld maakt de foundation het verschil", vertelt Stephan. "We hebben prachtige projecten gezien, zoals waterputten en de bouw van sanitaire voorzieningen en scholen in arme gebieden. Nu ik dat allemaal weet, voel ik me veel meer betrokken bij dit product." De afstand tussen Ghana en Nederland is onge veer 5500 kilometer. Toch ligt 36 uur na bestel ling het gesneden fruit van Blue Skies al in de schappen van Albert Heijn. "Heel speciaal", zegt Marcel van den Berg, specialist replenishment Albert Heijn, ICCO en een aantal leveranciers in Afrika werken samen in de AH Foundation, een fonds dat de mensen onder steunt die in Afrikaanse landen werken aan onze groente- en fruitproducten. orderbesturing. "Wij bestellen 's ochtends vanuit Nederland, de productie in Ghana is 's middags, 's nachts vliegt het fruit naar Schiphol, waarna het DC het verder verspreidt. Zeven dagen per week. Mango, papaya en kokosnoot, rechtstreeks van de boom, zongerijpt en supervers!" Ook Paul van der Weijden, operationeel manager, vertelt vol enthousiasme over zijn ervaringen in Ghana. "Omdat het zo'n móói verhaal is!", zegt hij. "Waard om door te geven. Aan collega's, maar uiteindelijk natuurlijk ook aan onze klan ten." De ideeën daarvoor zijn er. Paul: "Bij de schappen met Blue Skies-producten zou je folders kunnen aanbieden, of filmpjes vertonen over het product en de AH Foundation. Je kunt een QR-code toevoegen en artikelen plaatsen in Allerhande. Met dat soort zaken gaan we aan de slag, en dan hoop ik dat Blue Skies zal uitgroeien tot een merk binnen Albert Heijn. Een merk om trots op te zijn."

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 13