"Jij had toch laatst van dat lekkere vlees?" Column [SUPEB 'iuicl Het hart van de klant winnen "Yoghurt met gojibessen: gezond en superlekker" 6 Ahé Frietsnijders en Remia-sauzen Ervaringen en tips delen g&KOOL '*QHhea 5IA&FEL lOUGE Trends op het gebied van food worden razendsnel vertaald naar nieuwe producten. nieuw product de snelheid van de leverancier is. "Als wij een productidee voorleggen aan een leve rancier, gaat er veel tijd overheen voordat hij zo ver is dat hij een product heeft dat aan alle eisen voldoet. Om dat proces te versnellen, hebben we onze leveranciers gevraagd om onze oren en ogen in de markt te zijn en trends op het gebied van food razendsnel te vertalen naar nieuwe produc ten. Elke vrijdag voorafgaand aan een nieuwe 4-weekse cyclus komen we bij elkaar voor een innovatiedag. Op die dag presenteren leveran ciers productideeën van hun foodcatwalks die wat hen betreft klaar zijn voor introductie. Zijn we enthousiast over een product, dan kunnen we heel snel overgaan tot verdere ontwikkeling van een product en ligt het vier weken later in de winkel. Goed voor de leverancier, goed voor ons, maar met name goed voor de klant." Zo snel als er wordt geïntroduceerd, wordt er ook geëvalueerd. Voldoet een product niet aan de verwachting, dan is het product vier weken later weer van het schap verdwenen. Slaat een pro duct wel aan, dan ligt distributie-uitbreiding naar de wijkwinkel, België en Duitsland in het verschiet. Eind augustus was het aantal van 300 innovaties al bereikt en stond de teller voor wat betreft nieuwe eigenmerkproducten op ruim 80. De eigenmerkinnovaties zorgen inmiddels voor een omzetaandeel van ruim 5 procent. "We liggen op schema", lacht Eva. "Maar innovatie is voor ons geen doel op zich. We willen de klant blijven verrassen met relevante goodfoodinnovaties. Het belangrijkste is dat we zijn hart winnen." Lizzy Bos is kaderlid bij Albert Heijn to go in Naarden-Bussum. Ze is enthousiast over de snelheid waarmee wordt ingespeeld op nieuwe trends. "Klanten hebben steeds meer behoefte aan gezonde producten. Dat zie je nu direct terug in ons assortiment. We verkopen repen met dadels, fruit en noten, yoghurt met superfoods en water met gember en lavendel. En ook de spelt- artikelen - brood, koekjes en hartige snacks - zijn erg populair. Dankzij snel le introducties kunnen we vlug beoordelen of een nieuw product aanslaat bij de klant." Heeft ze zelf nog een favoriete nieuw komer? "Ja, de yoghurt met gojibessen. Gezond en superlekker!" Sinds 2010 ben ik commercieel medewerker. Of zoals wij het noemen: 'commer'. Dit doe ik bij AH XL 1018 in Roermond. Het is de mooiste baan op de winkel vloer! Als je het tenminste net zo leuk vindt als ik om contact te maken met de klanten in de winkel. Het belangrijkste onderdeel van het werk is klanten kennis te laten maken met nieuwe of bijzondere producten, door bijvoorbeeld proeverijen te organiseren. Elke vrijdag, zaterdag en zondag sta ik of mijn collega Lisette in een stand het product van de week aan te prijzen. Klanten kennen ons. Zij weten dat we er altijd zijn en dat we tijd voor ze hebben. Die behoefte aan contact is er, dat heeft Albert Heijn goed gezien. Bovendien is deze aanpak commercieel succesvol. Laatst stonden we er met Comté-kaas. Normaal verkopen we daar vijf of zes stukjes van, nu meer dan tien kilo. Soms verkoop je een product niet meteen, maar een of twee weken later. Dan komt er een klant naar je toe: "Zeg, jij had laatst toch van dat lekkere vlees? Piranha? Ooh, Picanha. Ja, dat!" Als ik die klant een volgende keer zie, vraag ik hoe het gesmaakt heeft. Dat stellen mensen erg op prijs. Een van onze doelen is om ook producten te verkopen die voor de klant handig zijn om erbij te hebben. Dan zet je dus frietsnijders in je stand als je frietjes aanprijst en Remia-sauzen bij een barbecue presentatie. Of gewoon een bos bloemen. "Wat een mooie bos!" "Ja, hè? Die is bij ons te koop..." Natuurlijk zitten er ook wel eens mensen bij die het niet om het proeven te doen is, maar die gewoon 'lekkere trek' hebben. Daar moet je ook mee om weten te gaan, want dat mag natuurlijk ook. De overgrote meerderheid van de contacten is leuk. Het is de kunst om te herkennen wie zin heeft in een babbeltje en wie niet; je moet iedereen in zijn waarde laten. Mijn collega Lisette en ik wisselen deze functie af met werk op de versafdelingen. Een groot voordeel, vind ik. Zo blijven we feeling houden met het reilen en zeilen daar en kunnen we ervaringen en tips uit ons klantcontact delen met onze collega's. Naam: Claudia Routs (42) Functie: Commercieel medewerker Locatie: AH XL 1018 Roermond

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 6