Win! if Innovatie en productontwikkeling bij Albert Heijn to go De consument die onderweg iets wil eten of drinken, heeft steeds meer keuze. Albert Heijn to go wil zich onderscheiden door nieuwe, trendy producten supersnel aan te bieden en te focussen op good food solutions. Voedselveiligheid voor een perfect design Succes nummers mm lil»» Oren en ogen in de markt Aha 5 "Tussen het productidee en het schap zitten nog maar vier weken Op stations en in winkelstraten is het aantal gelegenheden waar je een kop koffie, een broodje of een salade kunt halen de afgelopen jaren rap toegenomen. Ook volgen nieuwe producten en trends elkaar steeds sneller op. Reden voor Albert Heijn to go om het assortiment eens goed op te schud den. "Om aan te sluiten bij ontwikkelingen in de markt is het belangrijk dat we het bestaande assortiment continu innoveren. Dan moeten we nieuwe productideeën razendsnel verwezenlijken en in het schap kunnen leggen", vertelt Eva Mathlener, senior merchandising manager bij Albert Heijn to go. "We gebruiken daarbij de modewereld als metafoor. Daar zie je dat mode merken als H&M en Zara de trends op de catwalk in een mum van tijd vertalen naar een betaalbaar en toegankelijk alternatief voor het grote publiek. Datzelfde doen wij op het gebied van voeding. Zien we dat quinoa of spelt hip wordt, dan zorgen we ervoor dat je binnen de kortste keren een quinoasalade of speltkoekjes bij Albert Heijn to go kunt kopen." De doelstellingen zijn ambitieus. Dit jaar wil Albert Heijn to go 300 innovaties brengen voor de klant, waarvan minimaal 100 eigenmerk producten. Om dat laatste te realiseren, is het productontwikkelingsproces flink op de schop gegaan. Eva vertelt: "Soms kost het bijna een jaar om een nieuw product te introduceren bij Albert Heijn. Dat heeft te maken met gedegen, maar langdurige processen. Denk aan product ontwikkeling, kwaliteitstoetsing, designontwik keling en opbouw in de systemen. Wij hebben kritisch gekeken hoe we al deze processen kunnen versnellen. Daarbij hebben we keuzes gemaakt in wat we essentieel vinden - bijvoorbeeld voedsel- S Albert Heijn to go intro duceerde de afgelopen maanden veel nieuwe producten. Tot de succes nummers behoren de 'Spelttwister', 'Water met munt en citroen' en de 'Quinoa-salade'. ;:!?T r j»yjl Wh/ V,M veiligheid - en wat we minder belangrijk vinden - bijvoorbeeld perfect design. Met behulp van een nieuwe flexibele methodiek (scrum) hebben we de snelheid nog eens onderstreept. Het resultaat is dat we in staat zijn om elke vier weken nieuwe producten te introduceren. Aan het eind van dit jaar hebben we twintig procent van het assorti ment compleet vernieuwd." Gaandeweg constateerde Eva dat een van de grootste uitdagingen in het traject naar een Albert Heijn to go wil de klant blijven verrassen met goodfoodinnovaties. Wat is jouw favoriet? Maak op een leuke en inspirerende manier een foto van jezelf met dit product en win een fantastische 'Albert Heijn to go'- heren- of damesstadsfiets. Post jouw foto uiterlijk 1 december 2014 op facebook.com/werkenbijalbertheijn.

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 5