S3 Superfoods: superidee of superonzin? Wat vind jij? Macaroni carbonara met een heel speciale betekenis Risotto met spinazie, feta en paprika tijdens het eerste etentje r x r x 24 Aha Voor superfoods hoeven klanten al lang niet meer speciaal naar de natuur- of reformwinkel. Superfoods zijn sinds enige tijd ook te koop bij Albert Heijn. Vijf collega's vertellen wat ze hiervan vinden: een superidee of superonzin? Category manager Steven de Kroes reageert. X Gezonde alternatieven Aha 25 Macaroni carbonara: spekjes, crème fraiche, Boursin, spinazie, gesmolten kaas eroverheen. Heerlijk. Ik ben dat later ook thuis gaan maken, moeilijk is het niet. Wel stevig, dus ik doe het niet te vaak. 'Irma-eten' noemen we het, en na haar dood heeft dat gerecht voor ons een heel speciale betekenis. Als ik het klaar maak, zie ik haar weer voor me, op de camping in Zoutelande. Daar gaan we nog steeds naartoe, trouwens. Net als Irma's moeder, haar ex-man Jan en dochter Donna. Deze Aha wil ik aan Donna geven, dat zal ze mooi vinden." Naam: Siska Musters (50) Functie: medewerker verkoopafhandeling Locatie: AH 1071 Oosterhout r "Ik heb Laura leren kennen op de universiteit in Leiden, waar ze net als ik geschiedenis studeerde. De datum van ons eerste afspraakje weet ik nog goed: 23 november 2007 Een week later waren haar ouders een weekendje weg en nodigde ze me uit voor een etentje bij haar thuis. We aten risotto, met spinazie, feta en gegrilde paprika - ik was al hartstikke verliefd, maar toen wist ik het helemaal zeker - ontzettend lek ker was dat. Het recept kwam trouwens uit een AH-kookboekje met Australische recepten. Dat doen we nu nog vaak: een kookboek erbij pakken en iets uitprobe ren. Tikka masala bijvoorbeeld, zoek dat maar eens op. Erg lekker! Zo'n twee jaar na ons etentje zijn we gaan samenwonen in Leiden en afgelopen september zijn "Ik haal het moment zo nog terug. Het was zes jaar geleden, op een maandag, toen mijn man Eef me belde. 'Sta je, of zit je', vroeg hij. 'Irma is overleden.' Ik wist niet wat ik hoorde. Irma was twee jaar ouder dan ik, nog geen vijftig. Ze was 'gewoon' gaan slapen en niet meer wakker geworden. Vijfentwintig jaar lang hadden we elkaar bijna wekelijks gezien. Onze gezinnen stonden in de weeken den en tijdens vakanties op dezelfde camping in Zoutelande. Eef en ik met onze dochter Denise en zoon Don, en Irma en Jan met hun Donna. Irma was geen kok, zachtjes uitgedrukt. Maar op een dag had ze toch staan kokkerellen op de camping. Ook wij kregen een bordje... En dat was me toch lekker! we allebei afgestudeerd. Daar zat maar een uur tussen, dus zowel mijn familie en vrienden als die van haar waren op de universiteit om het te vieren. Eén groot feest. Volgend jaar op 22 mei doen we dat nog eens stevig over, want dan gaan we trouwen. In Lisse, in een kasteeltje midden in het hart van de bekende Bollenstreek. Nee, risotto staat niet op het menu, maar dat eten we wel nog regelmatig. Zoals sommige stellen samen 'een liedje hebben', hebben wij 'ons gerecht'." Naam: Vincent Captein (27) Functie: teamleider verkoopafhandeling Locatie: AH 1215 Leiden Ja, een superidee. Steeds meer klanten willen het. Al vragen ze naar producten waarvan ik nog nooit heb gehoord. Hoe ze er allemaal aan komen? Eerst kon je het alleen in de natuurwinkel kopen. Nu hebben wij het ook en het loopt als een trein. Het is wel jammer dat andere arti kelen uit het assortiment zijn gehaald. Maar dat we superfoods verkopen is prima. Mensen zijn echt enthousiast." Simone Raaymakers, teamleider verkoopklaar, AH 1077 Eindhoven 'Superfoods in het assortiment vind ik een goede ontwikkeling. We hebben er zelfs wat laat op geschakeld als ik kijk naar de vraag die er al langer is. Dus goed dat er nu veel 'superproduc ten' te krijgen zijn. Zelf heb ik een glutenallergie en heb dus weinig met superfoods. Van mij persoonlijk mogen ze nog meer aan het glutenvrij assortiment doen!" Stefan Hellema, assistent supermarktmanager, AH 1613 Drachten "Ik vind het overbodig. Het is een rage f en je ziet het al minder worden. Ik ben ook voorstander van gezond en be wust eten, maar niet met zulke dingen. Ik eet liever gewoon groente en fruit. Maar dat anderen wel superfoods eten vind ik prima. Als zij denken dat het een bijdrage levert. Ik denk zelf niet dat het echt iets aan je gezondheid toevoegt." Sheila Pons, medewerker verkoop, Superfoods? Ik had er nog nooit van gehoord. Als je probeert gezond te eten, kom je met veel producten onbewust al in aanraking. Ook met superfoods. Ik ben 22 kilo afgevallen en het is moeilijk om op gewicht te blijven. Of superfoods me daarbij kunnen helpen? Uit oogpunt van marketing snap ik het wel. Er is een markt voor superfoods. En als er een markt is moet je mee." Fred de Ram, facilitair medewerker, DC Pijnacker overtuigd dat superfoods een succes gaan worden. Klanten vragen steeds meer naar speciale producten. Ik herinner me de eerste probeerdisplay met superfoods en dacht: oei, gaat dat wel lopen? Maar het ging zo snel! De display was zo uitverkocht. Mensen zijn heel bewust bezig met voeding en gezondheid. Superfoods passen daarom goed in het assortiment." Geert Laroy, teamleider, AH 3016 Turnhout (België) Ik ben ervan AH 8654 Maassluis Superfoods zijn maar een onderdeel van ons nieuwe schap, dat gevuld is met lekkere, gezonde, pure, natuurlijke, biologische en/of 'raw' producten. De vraag naar gezondere producten neemt steeds meer toe. Een steeds grotere groep klanten die goed voor zichzelf en hun gezin wil zorgen, zoekt naar gezonde alternatieven en ging hiervoor zelfs naar andere winkels. Dat hoeft niet meer Klanten kunnen ook bij Albert Heijn terecht voor superfoods die van nature een hogere concentratie aan vitamines, mineralen of vezels bevatten. Vanuit heel veel winkels én klanten komen enthousiaste geluiden. Ik heb het volste vertrou wen dat dit schap onze klanten nu en in de toekomst heel veel te bieden heeft. Niet alleen de superfoods, maar het hele assortiment uit deze nieuwe groep. Steven de Kroes, category manager Health, hoofdkantoor Zaandam Praat mee op www.aha-online.nl

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 15