20 4 30 Klaar voor de tweede helft In dit nummer En verder: #VTecw We doen het met z'n allen Dagelijkse kost Verliefd op Frankrijk Wat zit er in jouw kratje? Haal meer uit je Air Miles! Zelf getest: AH Ice tea Mijn Smaak Zuinig, schoon en efficiënt 2 Aha In de spotlights Wij van Albert Heijn to go AMC Amsterdam Op weg naar een nieuwe portal 15 Heel Albert Heijn bakt! 18 Wat vind jij? 19 Column 25 Kort 36 Aha 3 Ahold is uitgeroepen tot meest bewonderde bedrijf van het jaar. De cultuur van Albert Heijn speelt daarbij een belangrijke rol. OR-voorzitter en caissière bij AH 1445 in Culemborg, Tineke de Roo, fotografeerde haar werkdag. Vijf collega's vertellen waarom zij verliefd zijn op Frankrijk. Daphne Nekkers vertelt dat ze een keer per maand boodschappen bestelt via ah.nl. We doen te weinig met onze Air Miles. Albert Heijn wil daar verandering in aanbrengen. Deze groene thee in een blikje scoorde erg hoog bij de collega's. "Verfrissend, dorstlessend en aangenaam zoet." Said en Esther vertellen over hun smaak. In de winkels, DC's en op het hoofdkantoor is veel aandacht voor het milieu. Heerlijke verse producten waar we met z'n allen trots op zijn. Iets meer dan een maand geleden werd Nederland opgeschrikt door een vliegramp. Midden in de vakanties en na een geslaagd WK Voetbal zorg de het neerstorten van de MH17 voor een gitzwarte periode voor familie, vrienden en collega's van de slachtoffers. Ook ons bedrijf verloor drie medewerkers die in Vleuterweide en Amstelveen werkten. Daarnaast heeft een aantal collega's - onder andere in Leeuwarden, in Gorredijk en op het hoofdkantoor - familie of vrienden verloren. Op al deze plaatsen is op bewonderenswaardige wijze hulp en steun geboden. De ramp heeft de hele Nederlandse samenleving geraakt, en het zal tijd kosten om daar van te herstellen. In tijden van tegenslag komt de echte kracht van mensen naar boven. Binnen de cultuur van ons bedrijf weten we die goed te verbinden. Samen werken om het iedere dag beter te doen, samen het beste willen doen én de beste willen zijn, het zijn allemaal onderdelen van de Albert Heijn- cultuur zoals die in de afgelopen 127 jaar is gevormd door ons gedrag en onze prestaties. We willen ook anderen helpen het beter te doen. Daar zijn de huiswerkklassen een mooi voorbeeld van. En we willen het beter doen voor onze omgeving. Veel initiatieven zorgen er bijvoorbeeld voor dat we minder fossiele energie verbruiken, zoals je in deze Aha kunt lezen. Over de vloer bij onze collega's van Albert Heijn to go. In 2015 maakt AH Plaza plaats voor een geheel vernieuwde opzet Doe mee met Heel Albert Heijn bakt en stuur jouw favoriete recept in. Broodgarantie: goede service of zonde van het brood? Jayneba Gai over de Albert Heijn huiswerkklassen. Nieuws, MVP, OR, personalia, foto's, et cetera. In juni hebben we in Zaandam de nieuwe organisatie voor commercie en support bekendgemaakt. Dit had voor veel collega's persoonlijke gevolgen. Zij zijn bijvoorbeeld in een nieuwe baan benoemd. We hebben ook afscheid genomen van collega's die hun loopbaan buiten ons bedrijf moeten voort zetten. Het waren moeilijke weken, maar in onze cultuur zit ook veer kracht en we weten aan te pakken. Vanaf 11 augustus is de organisatie begonnen met een vernieuwde manier van werken. Uiterlijk per 8 september sluiten de ondersteu nende afdelingen van het voormalige Ahold Europa daarop aan. Ik zie dat we aan slagkracht winnen, dat we meer focus op de klant hebben en dat we met meer snelheid belangrijke ont wikkelingen voor de klant oppakken. De vakanties liggen achter ons, de scholen gaan weer beginnen en daarvoor bieden we vol op inspiratie in de AUesVoor. We gaan met nieuwe energie het najaar in om deze tweede jaarhelft tot een succes te maken. Sander van der Laan CEO Albert Heijn

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 4