Over Air Miles p;:- mm 30 Aha Ruim 6 miljoen Nederlanders hebben er een in hun portemonnee: een Air Milespas. We sparen de Air Miles trouw, maar doen er nog te weinig mee. Albert Heijn wil daar verandering in brengen. "We gaan het makkelijker en leuker maken om het spaarsaldo in te zien en punten in te wisselen." Koppeling met Bonuskaart Meer flexibiliteit Air Miles koppelen aan je Bonuskaart Blijven vernieuwen Aha 31 Haal meer uit Air Miles is het grootste spaar programma in Nederland. Ruim 4 miljoen gezinnen doen mee met 6,1 miljoen Air Milespassen, al dan niet gekoppeld aan hun Bonuskaart. Daarop staan inmiddels zo'n duizelingwekkende 20 miljard punten - goed voor een waarde van circa 240 miljoen euro. Maar met de meeste punten wordt niets gedaan. "Een gemiddeld huishouden heeft een spaarsaldo van ongeveer 60 euro dat gewoon in de portemonnee blijft zitten", zegt Marc Liem, concept developer loyalty bij Albert Heijn. "Dat komt vooral omdat ze niet precies weten wat er mogelijk is. Zonde natuurlijk." Albert Heijn wil consumenten bewustmaken van hun Air Milessaldo en het makkelijker maken om de gespaarde punten in te wisselen. Marc: "Bij een deel van de spaarders zijn de Air Miles wat in de vergetelheid geraakt. Wij hebben daarom besloten om actiever met Air Miles aan de slag te gaan." Een belangrijke stap werd vorig jaar oktober gezet. Sindsdien kunnen klanten van Albert Heijn hun Air Milespas koppelen aan de geactiveerde Bonuskaart. "De klant ervaart daardoor het gemak van één pas - hij hoeft alleen nog maar z'n Bonuskaart te laten zien. Bij elke twee euro die hij besteedt, ontvangt hij één Air Mile en elke twee weken ontvangt hij een over zicht van zijn saldo via de Bonusmail", vertelt Marc. "Ook laten we klanten zien wat ze met hun opgespaarde punten kunnen doen. Klanten zijn enthousiast over deze mogelijkheid. We hebben sinds oktober vorig jaar een half miljoen nieuwe spaarders mogen verwelkomen." Albert Heijn biedt klanten steeds meer flexibi liteit als het gaat om het verzilveren van hun Klanten van Albert Heijn kunnen hun Air Milespas koppelen aan hun Bonus kaart. Nadat ze een profiel hebben aangemaakt op www.ah.nl/mijn kunnen ze onder 'Mijn gegevens' hun Bonuskaart activeren en ook het kaartnummer van hun Air Milespas invoeren. Als de Air Miles pas is gekoppeld, zien klanten direct wat hun spaarsaldo is. De volgende keer dat ze boodschappen gaan doen, hoeven ze alleen nog maar de Bonuskaart te scannen en worden ook de Air Miles automatisch bijgeschreven. Heb jij zelf je Air Milespas al gekoppeld aan je Bonuskaart? gespaarde Air Miles. Bijvoorbeeld via de Garage Sale. Hierbij krijgen klanten naast een bonus voordeel extra Air Mileskorting op speciaal geselecteerde non-foodproducten. Maar Albert Heijn gaat verder. "Uit onderzoek blijkt dat veel klanten het prettig vinden om korting te krijgen op hun kassabon", zegt Marc. "Daarom hebben we onlangs Air Miles-kassakortingsweken ge houden. Tijdens deze actie was het mogelijk om Air Miles in te wisselen voor korting op je bood schappen. We laten op die manier zien dat je Air Miles heel praktisch kunt gebruiken. Albert Heijn is de enige supermarkt waar dat mogelijk is. Ruim 200.000 klanten hebben van de kortings mogelijkheid geprofiteerd. Zo'n actie gaan we zeker nog een keer houden." Albert Heijn wil de bestedingsmogelijkheden met Air Miles blijven ontwikkelen en ook in de winkel zichtbaarder maken. Marc: "Je kunt je Air Milespas of gekoppelde Bonuskaart nu al voor de prijsscanner in de winkel houden en direct je saldo aflezen. Weinig mensen zijn hiervan op de hoogte, maar het is natuurlijk erg gemakkelijk om direct te weten wat je saldo is. Het zou helemaal mooi zijn als je dan ook meteen de Air Milesaanbiedingen kan inzien." Een ander voornemen is om klanten met een geactiveerde Bonuskaart bij de tweewekelijkse MijnBonus-mailing een persoonlijke aanbieding te doen die ze met hun Air Miles kunnen beta len. "Aanbiedingen op maat, die passen bij jouw koopgedrag en speciaal voor jou zijn bestemd. Zo kunnen we onze klanten nog beter bedienen en meer voordeel bieden." Loyalty Management Netherlands B.V. voert het Air Milesprogramma uit. De partners van Air Miles zijn Albert Heijn, Shell, V&D, Praxis, Etos en Gall Gall. Het doel van het programma is om de klantentrouw bij de deelnemende bedrijven te bevorderen. Sinds vorig jaar is het ook mogelijk om Air Miles in te wisselen bij bol.com. Albert Heijn bekijkt nu de mogelijkheden om Air Miles in te wisselen bij bestellingen via www.ah.nl.

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 18