Dossier. Cultuur "De teamleider stuurt jarige collega's een kaart" ii Het zou fantastisch zijn als elke winkel zijn eigen aanbod had 55 Paul van Hedel Royke van Rossum (25), medewerker verkoopklaar, AH 1358 Deventer De klant niet vergeten In 2015 maakt AH Plaza plaats voor een geheel vernieuwde opzet. Bij alle voorbereidingen wordt goed geluisterd naar de wensen van gebruikers. Wat gaat er allemaal veranderen? AH Plaza is in 2008 uitgerold. Waarom wordt het vernieuwd? Wat zijn de belangrijkste veranderingen van de nieuwe portal? Komen er nog andere nieuwe toepassingen? Hoe is de ontwikkeling van het nieuwe Plaza tot stand gekomen? Hedel, category manager houdbare maaltijdcom ponenten bij Albert Heijn: "Stonden er vroeger standaard aardappels, groente en vlees op het Nederlandse menu, tegenwoordig eten mensen ook graag Aziatisch, Italiaans, Marokkaans en Surinaams. Het is niet meer dan logisch dat die keukens ook hun intrede hebben gedaan in de schappen van Albert Heijn. En dat groeit nog ieder jaar." Het liefst zou Paul het houdbare assortiment in elke Albert Heijn afstemmen op de klanten in die wijk. "Het zou fantastisch zijn als elke winkel zijn eigen, exact afgestemde aan bod had, maar dat is financieel en technisch niet haalbaar. "Je moet een substantiële groep winkels hebben om die segmentatie te kunnen maken. Op provinciaal niveau doen we het bijvoorbeeld wel. Zo eten Friezen andere droge worst dan in woners van Groningen en Drenthe. Daar hebben "De winkel in Deventer is maar klein en de ploeg me dewerkers dus ook. We zijn met ongeveer vijftig men sen en werken met maximaal acht collega's tegelijk. Daardoor kennen we elkaar allemaal goed. Dat maakt het heel gezellig. Ik vind het wel knus, zo'n klein team. De onderlinge sfeer is goed. Er is nooit gedoe, als we vragen hebben, krijgen we antwoord van de teamleider of de supermarktmanager. Het is ook niet hiërarchisch, we zeggen elkaar allemaal goede morgen en de teamleider stuurt een verjaardagskaart naar collega's die jarig zijn. Ik werk met veel plezier bij Albert Heijn, al negen jaar." Paul van Hedel (33) Category manager houdbare maaltijdcomponenten, Albert Heijn we het assortiment dus op aangepast." Ook met verse groenten kunnen winkels via bepaalde modules tegemoetkomen aan de wensen van hun klanten. Paul: "Op die manier kun je groen ten als kousenband en madam jeanette aan het assortiment toevoegen." Hoewel het een prestatie van formaat is dat Ahold, met Albert Heijn als grootste merk in Nederland, in 2014 verkozen is tot het meest bewonderde bedrijf, weten we ook dat het momenteel een pittige tijd is. Jaap: "Ahold slaat zijn vleugels uit in Europa en zoekt naar een nieuwe balans. Het is daarbij van het grootste belang dat de klant niet vergeten wordt. Zodra Beppie opnieuw van haar sokkel wordt gehaald, moeten we ons zorgen gaan maken." Praat mee over cultuur op www.aha-online.nl Op weg naar een portal die helemaal past bij deze tijd! De wereld om ons heen is in rap tempo veran derd. Mobiele telefoons en sociale media zijn niet meer weg te denken. Iedereen haalt de meeste informatie van zijn of haar mobiele telefoon en is 24/7 digitaal met elkaar in contact. AH Plaza in de huidige vorm kan hier onvoldoende op inspe len en functioneert niet meer naar tevredenheid. Straks kan elke medewerker eenvoudig én snel bij vrijwel alle informatie. Alleen vertrouwelijke gegevens, zoals de omzetcijfers, zijn voor een beperkte groep gebruikers toegankelijk. Op het huidige Plaza is de toegang afhankelijk van de functie die je hebt. Dit is één van de rede nen waardoor je snel vastloopt in het systeem. Straks zijn alle applicaties aan elkaar gekoppeld en kun je (bijna) alles delen en met elkaar in ge sprek gaan. Ook via toepassingen die te vergelijken zijn met Facebook en WhatsApp. Medewerkers kunnen dan zelf bepalen wat ze nodig hebben en niet andersom. Als jij als medewerker bijvoor beeld heel snel productinformatie wilt opzoeken voor de klant, dan kan dat. Het wordt straks veel eenvoudiger en gaat veel sneller. De projectgroep denkt onder andere na over meer lokale toepassingen. Bijvoorbeeld een website die winkels en distributiecentra zelf voor medewerkers kunnen ontwerpen. Hierop kunnen dan onder andere aankondigingen worden ge daan of verjaardagen weergegeven. Ook de naam van de nieuwe portal gaat veranderen. Elke keer als de projectgroep een stapje heeft gezet, worden medewerkers van distributiecen tra en winkels uitgenodigd om te toetsen of ze op de goede weg zitten. De laatste reactie was: "Fantastisch! Wanneer is het klaar?!" Naar ver wachting komt het nieuwe Plaza in 2015. Dat is best snel, want de ingrijpende ombouw van het huidige systeem is behoorlijk complex. Heb je een goed idee voor een naam voor de nieuwe portal? Stuur dan een e-mail naar Redactie-Plaza@ahold.com.

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 10