De Hollandse kip: een goede keuze? Bosm* Wat vind jij? "Ik heb drie landen om uit te kiezen" tfDlLA^ Sinds kort ligt zij in het schap: de Hollandse kip. Met deze kip wil Albert Heijn dierenwelzijn onder kippen verbeteren. Uniek: Albert Heijn is de eerste supermarkt die de verbeterde kip verkoopt. Vijf collega's geven hun mening. Als eerste bij Albert Heijn Aha 9 - v'l "Het kan bijna niet misgaan! Ik heb tijdens het WK drie landen om uit te kiezen! De vlaggen hangen al aan de muur. Bosnië, mijn geboorteland, is voor het eerst op het WK. Dat is echt een outsider. Kroatië, daar ging ik vroeger altijd op vakantie. Mijn broer woont er nu. Hun kansen schat ik iets hoger in. Oranje heeft de beste papieren en kan zeker op mijn support rekenen. Ik woon tenslotte al sinds 1992 in Nederland. De poulewedstrijden bekijk ik thuis in Zaandam met mijn vrouw Meli, dochter Ena en zoon Erwin. Vanaf de kwartfinales zijn we op vakantie in Bosnië. Dan volg ik daar het WK. Hopelijk zit een van 'mijn landen' er dan nog bij. Als Nederland tegen Bosnië moet spelen? Dan gaat het Oranjeshirt uit, het is toch mijn vaderland, hè." Zlatko Ivanisevic (57), allround magazijn medewerker, distributiecentrum Zaandam "Onze klanten zijn al heel tevreden... Maar ik denk dat ze hier nóg blijer van worden. Want iedereen staat erachter als dieren een beter leven heb ben. Wat is Albert Heijn toch een mooi bedrijf! Niet alleen omdat ze hierop inspelen, maar ook omdat ze altijd zorgen dat er keuze is voor elke soort klant. Wil je iets meer besteden, dan is er de biologische kip. Wil of kun je dat niet, dan is de nieuwe Hollandse kip een heel goede keuze." Nicolette Rigas, teamleider verkoopklaar, AH 1199 Roermond "Je hoort klanten regelmatig opmerkingen maken over het grote prijsverschil in kip. Heel eerlijk: ik pak zelf ook sneller de goedkope aanbiedingen. Zeker als je een groot gezin hebt, kan ik me voor stellen dat je voor de kiloknallers gaat. Maar nu zullen veel klanten - net als ik - sneller overstappen op deze Hollandse kip. Albert Heijn wil overal de eerste in zijn. Goed dat ze die reputatie ook met de Hollandse kip weer waarmaken." Miriam Buitenhuis, medewerker verkoop, AH 1423 Twello "De Nederlandse supermarktbranche heeft zich unaniem geschaard achter een kip met betere leefomstandigheden: de kip van morgen. Albert Heijn heeft deze kip onder de naam Hollandse kip als eerste supermarkt op de markt gebracht. De Hollandse kip heeft op een aantal punten een beter leven. Het is een nieuw en robuust ras dat langzamer groeit. Dit is een van de belangrijkste voorwaarden voor het dieren welzijn. Ook de leefomstandigheden zijn verbeterd. Meer ruimte, meer afleidingsmateriaal in de stal en een beter dag-en-nachtritme. Ook is de Hollandse kip beter voor mens en milieu. Zo krijgt deze kip minder antibiotica. De Hollandse kip vervangt de reguliere kip, maar zit wel in dezelfde prijsklasse. Sinds week 21 ging een deel van het assortiment over. Later in 2014 gaan meer artikelen over naar de Hollandse kip. Daarnaast blijven scharrel- en biologische kip in het assortiment." Pim Bijtel, categorymanager vlees vis hoofdkantoor Zaandam "Ik denk dat de consument echt zat te wachten op deze nieuwe kip. Dierenwelzijn wordt steeds belangrijker. We zien in de winkel al dat de vraag naar biologische kip groeit. Maar voor veel klanten is deze niet betaalbaar. Dus de Hollandse kip is een mooi alter natief. En dat we de eerste supermarkt zijn die het verkoopt, ja, dat geeft mij écht een trots gevoel. Zo hoort het, denk ik dan." Richard Bleije, assistent supermarktmanager, AH 1805 Almere "Puur vanuit hun hart zeggen de meeste mensen: het moet zo diervriendelijk mogelijk zijn. Maar het dilemma voor supermarkten en boeren is dat ze wel klanten moeten hebben. Het mag niet te duur worden. Daarom vind ik dit een zeer goed initiatief, ook vanwege de verminderde antibiotica. Want dat is voor ons mensen weer een stuk beter. Door er vaart achter te zetten, pakt Albert Heijn echt haar verantwoordelijkheid. We mogen dat best luid en duidelijk vertellen." Lenie Rademaker, ambtelijk secretaris medezeggenschap, hoofdkantoor Zaandam "Ik vind dit echt prima. De reguliere kip komt soms heel negatief in de media, dus het is goed dat dit nu gebeurt. Hoewel wij er in onze winkel zelden klachten over krijgen. Klanten kijken toch ook naar het prijskaartje. Dus dat de Hollandse kip betaalbaar blijft, vind ik echt heel posi tief. Ik had vroeger zelf kip pen in Bosnië. Die hadden kilometers de ruimte. Maar ik vond ze helemaal niet lekker. Heel taai, door al die spieren." Nedzad Ramovic, medewerker verkoopklaar AH 1143 Oosterhout

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 7