Wij van. Pick Up Point Tilburg Binnen vijf minuten ingeladen i* 34 Aha Aha 35 Even wachten Helemaal niet lastig Papieren tasje Het magazijn Persoonlijk De boodschappen bestellen via ah.nl en ze de volgende dag op een zelfgekozen tijdstip bij een Pick Up Point (PUP) ophalen. Al op twintig plekken in Nederland kan het, zoals hier in Tilburg. Deze locatie is een van de zes 'standalones', een op- haalpunt los van een Albert Heijn- winkel. Terug naar het begin: de bestelde boodschappen verzamelen. Dat gebeurt niet bij het PUP, maar in een van de Home Shop Centers in Rotterdam, De Meern of Almere. Daar verzamelen orderpickers de boodschappen voor meerdere klan ten tegelijk. Houdbare, snellopende artikelen doen ze in klapkratten, verse levensmiddelen in zwarte koelboxen en langzaam lopende artikelen in papieren tasjes. Ook zijn er verzegelde tassen voor bijvoor beeld tijdschriften, medicijnen en genotsmiddelen. Daarnaast kan de bestelling kratten bier en grote ver pakkingen toiletpapier bevatten. Diepvriesproducten worden op een andere locatie verzameld. De kant en-klare orders worden met een vrachtwagen naar het PUP gebracht Heeft de klant daar zijn ordernummer bij de aanmeldpaal van de stand alone PUP ingetoetst? Dan verschijnt dit - met de toegewezen parkeer plek - op het aanmeldscherm in het magazijn. De medewerker plaatst de bestelling op een steekwagen, snelt naar de parkeerplek, begroet de klant, zet de boodschappen in de auto en neemt de emballage van de vorige bestelling in. Afrekenen gaat even makkelijk: met een mobiel pinapparaat. Wil jij ook met jouw team in Aha? Stuur dan een e-mail naar aha-magazine@ahold.com of een tweet naar @RedactieAha. Een uur nadat de klant per sms het ondernummer heeft ontvangen, toets hij dit in bij de aanmeldpaal. Dan rijdt hij door naar de parkeerplaats om te wachten op de bood schappen. Tijd tussen aan komst en vertrek? Slechts vijf minuten! Deze klant staat te wachten op een medewerker met haar bestelling. Ze heeft alvast haar emballage van vorige keer klaargezet om in te leveren. Bram de Leuw: "Lastig lopen, met zo'n steek wagen? Valt best mee hoor. Kwestie van het gewicht goed verdelen, zodat de boel niet gaat kantelen. In de zwarte boxen vervoer ik ge koelde producten." Juul van Dongen: "Ik werk hier sinds februari. Leuk! Zie je het bruine papieren tasje dat aan mijn steekwagen hangt? Daarin zitten lang zaam lopende artikelen, zoals tandpasta, scheermesjes en deodorant." De deuren naar het magazijn. Hier staan de kant-en-klare bood- schappenpakketten te wachten op de klant. De orders zijn gereed gemaakt in een Home Shop Center elders in Nederland. Jorik Voogd: "Op de bon staat de naam van de klant. Zo kunnen we iedereen persoonlijk begroeten. Bij het afrekenen gebruiken we een mobiel pinapparaat. Natuurlijk plaats ik de boodschappen ook in de kofferbak."

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 20