Onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie bij Albert Heijn "Klanttevredenheid is het belangrijkst" "Dan ga je dus niet moeilijk doen" Klanten mogen een artikel dat niet bevalt altijd terug brengen. Albert Heijn garandeert uitstekende kwaliteit en een goede smaak. "Als dat een keer anders blijkt te zijn, kan de klant het product terugbrengen naar de winkel. Dat noemen we 'onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie'." Extreme gevallen 30 Aha Een goede relatie Wist je dat? Aha 31 Niet goed? Geld terug! Albert Heijn staat voor kwaliteit. We doen elke dag ons uiterste best om de lekkerste producten aan te bieden aan klanten. "Het uitgangspunt is dat je bij Albert Heijn altijd uitstekende producten koopt", zegt brandmanager Maurits van Beek. "Daar zijn wij zo van overtuigd dat al onze artikelen een 'onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie' hebben." Toch kan het gebeuren dat een klant - om wat voor reden dan ook - niet tevreden is. Al is het maar omdat de smaak van een product niet bevalt. De klant mag het product in zo'n geval gewoon terugbrengen. "Het is belangrijk dat je als mede werker niet op voorhand terughoudend bent als klanten artikelen retourneren", geeft Maurits aan. "Albert Heijn wil klanten aanmoedigen om nieuwe producten te proberen: Proef het maar eens! Vind je het niet lekker, dan kun je altijd terugvallen op de 'onvoorwaardelijke kwaliteitsgarantie'." Klanten die een product terugbrengen, komen in veel gevallen met versproducten. "Een appel kan er aan de buitenkant perfect uitzien, maar aan de binnenkant een bruin plekje hebben. Dat gebeurt soms", vertelt Maurits. "Maar juist op versproducten willen wij het verschil maken. Wij garanderen uitstekende kwaliteit en een goede smaak. Als dat een keer anders blijkt te zijn, moeten we dat rechtzetten." Kan elk product dan zonder pardon worden teruggebracht? "Er zijn natuurlijk altijd extreme gevallen", geeft Maurits toe. "Als iemand veel barbecuevlees koopt en hij komt het terugbrengen omdat het weer is omgeslagen, dan hebben we wel iets te bespreken. In zulke gevallen is het goed om je leidinggevende erbij te halen en samen te kijken naar een oplossing. En als je het gevoel hebt dat mensen verkeerde intenties hebben, mag je best kritisch zijn. We gaan binnenkort op verschillende manieren aandacht besteden aan de diverse situaties die je kunt tegenkomen in de winkel." Het gevaar bestaat natuurlijk dat er misbruik wordt gemaakt van deze regeling. "Dat zal ook wel eens voorkomen", beaamt Maurits. "Maar uit onderzoek blijkt dat de meeste klanten die iets komen terugbrengen dit met goede bedoelin gen doen. En om die klanten gaat het. Die willen we tevreden houden. Als je hen op de juiste manier helpt, voelen zij zich goed en versterk je de relatie. Je moet elke kans aangrijpen om een klant tevreden de deur uit te laten gaan. Daar draait het om!" Mensen vinden het over het algemeen lastig om een product terug te brengen, omdat zij niet altijd vriendelijk te woord worden gestaan. Het kost acht keer zo veel moeite om één nieuwe klant te winnen dan één bestaande klant te behouden. Eén van de drie ontevreden mensen komt niet meer terug in de winkel. Van de 23 mensen met een klacht komt slechts één persoon het melden. Een klacht wordt gemiddeld aan tien mensen doorverteld. regelen. Eigenlijk gaat het altijd goed. We zitten in een dorp. Zo'n tachtig procent van de klanten die hier komen, ken ik. Meestal gaat het om versproducten. Een avocado die eerder rijp is dan men dacht. Daar doe je niet moeilijk over. Klanttevredenheid is het belangrijkst." Malika Verwer, team leider verkoopklaar, AH 1229 Almelo "Het zijn doorgaans vaste klanten die met een product terugkomen. We geven dan eigenlijk zonder pardon geld terug of ruilen het product om. Tot een discussie leidt het zelden. Natuurlijk twijfel je wel eens. We hadden eens een klant die klaagde dat de fles port die hij had gekocht naar kurk smaakte. De fles was wel voor driekwart leeg. Klopt dat wel, denk je dan? Maar het was een vaste klant. Dan ga je dus niet moeilijk doen. Die relatie met een klant is belangrijk. Dat is geen discussie waard." Ron Besemer, assistent supermarktmanager, AH 8541 Rhoon "Voor de klantvriendelijk heid is het een mooie regeling. Maar we blijven wel een beetje kritisch. Het ligt aan het product dat wordt geretourneerd. Een klant die met een fles wijn van vier euro terugkomt en het bonnetje laat zien, krijgt zonder pardon z'n geld terug. Maar bij een dure pan kijken we of we het via de leverancier kunnen

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 18