S3 Dossier. Groei "Ik wil hier heel graag blijven werken" tt Zorg dat je fit bent en tegen een stootje kunt 35 Onze klant. Wat ligt er in jouw mandje? 18 Aha Erkan Demir (37), teamleider, Distributiecentrum Pijnacker Lidewey van der Sluis Aha 19 leren werken op de afdeling Delikaas. Belangrijk is dat iedereen dat werk doet waar hij goed in is en dat hem motiveert." Medewerkers worden dus uitgedaagd om na te denken over hun werk en loopbaan, en om voor zichzelf te bepalen wat ze belangrijk vinden in hun werk. De wetenschap kan hen daar een handje bij helpen. "Over het algemeen kun je zeggen dat mensen om drie redenen werken", vertelt prof. dr. Lidewey van der Sluis, hoog leraar Strategisch Talent Management aan de Nyenrode Business Universiteit. "In de eerste plaats willen mensen erkenning en waardering krijgen voor wat ze doen. Dat kan geld zijn, maar bijvoorbeeld ook een schouderklopje of een promotie. In de tweede plaats werken mensen omdat ze willen leren en zichzelf willen ontwikkelen. Mensen willen groeien en laten zien wat ze kunnen. Tot slot willen mensen - en deze reden wordt nog wel eens vergeten - beter zijn dan hun collega's. Ze willen hun werk zo goed doen dat zij boven aan de lijst staan als het gaat om promotie." Presteren, leren en concurreren dus. "Acht jaar geleden kwam ik hier binnen als uitzend kracht op de afdeling Orderpicking. Op het moment dat ik het geautomatiseerde orderverzamelsysteem Triple-O zag, was ik verkocht. Daar wilde ik mee werken en dat heb ik laten weten. Na vier maanden was dat gelukt en na een jaar kreeg ik een vast contract aangeboden, met de mogelijkheid om coördinator te worden. Nu, acht jaar later, ben ik teamleider op de afdeling Houdbaar Triple-O. Ik heb veel geleerd de afgelopen jaren en onder andere een AH-opleiding gevolgd. Op dit moment ben ik me aan het beraden op de toekomst en volg een AH-cursus waarin ik meer leer over mijn drijfveren en loopbaanwensen. Eén ding weet ik zeker. Ik wil hier graag blijven werken." Astrid van der Wal is director strategy office bij Albert Heijn. Ze werkt hard aan nieuwe ontwikkelingen. "Overigens gelden deze drie punten voor ieder een in verschillende mate", nuanceert Lidewey. "Ieder mens is verschillend en komt uit een ander 'nest' met andere verwachtingen, normen en waarden. Dat alles is bepalend voor wat iemand wil in zijn werk." Lidewey heeft ook nog wel een tip voor de mede werkers van nu: "Zorg dat je fit bent en tegen een stootje kunt. Zowel fysiek als mentaal. Je moet zo veel mogelijk wendbaar en weerbaar zijn. Wie zich sterk voelt, kan meebewegen met de ver anderingen die zich aandienen en heeft daardoor meer loopbaankansen in zijn of haar huidige bedrijf en op de arbeidsmarkt." ^=>v JawËjD&j

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 12