Dossier. Groei Innovatie en in beweging blijven is het devies 55 Cor Molenaar "Ik ambieer een leiding gevende functie" We kunnen online nog meer gemak, keuze, inspiratie en informatie bieden 55 Onderscheiden en vernieuwen 14 Aha Zeeger Josephus Jitta (27), assistent supermarktmanager, AH 1594 Amsterdam Iedere dag beter Astrid van der Wal Aha 15 binnen handbereik te hebben is een goede geo grafische spreiding dus belangrijk. "Om die reden hebben we twee jaar geleden overeenstemming bereikt met Jumbo over de overgang van 82 super markten van C1000 en Jumbo", vertelt Maarten Schoonus, senior vice president franchise bij Ahold Europe. "Dit was een unieke kans om Albert Heijn nog dichter bij klanten in alle delen van het land te brengen. Als je de kaart van Nederland zag met daarop al onze winkels, dan waren er nog 'witte vlekken', zoals in Drenthe en Overijssel. Met de overgang van de C1000- en Jumbo-winkels zijn we nu en in de toekomst ook op deze plaatsen goed vertegenwoordigd." Inmiddels zijn al 46 winkels omgebouwd naar Albert Heijn en er zullen er snel meer volgen. Maarten benadrukt wel dat de groei van Albert Heijn niet alleen te maken heeft met het aantal winkels. Ook een gezonde omzetontwikkeling is natuurlijk heel belangrijk. "Onze winkels en onze ondernemers zijn altijd actief bezig de omzet te laten groeien", vertelt hij. "Dat doen we door elke dag de beste winkel aan de klant te laten zien. Daarnaast kan het bijvoorbeeld ook door de locatie van de supermarkt te verbeteren of de winkel uit te breiden. Maar we kijken ook naar het best passende assortiment. Door dit per winkel aan de omgeving aan te passen, sluit het nog beter aan op de wensen van onze lokale klanten." "De wereld van winkels en supermarkten is inderdaad flink in beweging", zegt prof. dr. Cor Molenaar. Hij is hoogleraar bij de vakgroep Bedrijfskunde van de Erasmus Universiteit in Rotterdam en expert op het gebied van marke ting en retail. "Supermarkten moeten zich meer Lidewey van der Sluis is hoogleraar aan de Nyenrode Business Universiteit in Breukelen en is gespeciali seerd in strategisch talent- management. "Ik ben begonnen als stagecoördinator en groeide door naar graduate recruiter bij employer branding/ management development. Daar deed ik de werving en selectie van de Ahold-trainees. Daarna ben ik overgestapt naar de winkel, want als je voor Ahold werkt, moet je ook weten wat zich in de winkels afspeelt. De keuze voor de winkel lag misschien voor mij minder voor de hand, maar dankzij die stap leer ik alleen maar meer. In een volgende baan lijkt het me mooi om me bezig te houden met de groei ambities van Ahold. Door mijn werk in de winkel realiseer ik me steeds meer dat de klant écht centraal moet staan. Ik ambieer een leidinggevende functie, waarbij ik medewerkers dezelfde kansen kan bieden als ik zelf heb gehad." dan ooit onderscheiden van hun concurrenten. Dat betekent dat Albert Heijn alert moet zijn en moet blijven vernieuwen." Cor denkt dat het aanbieden van diensten via internet daarbij niet voldoende is. Naar verwachting zal zo'n zeven procent van de omzet bij supermarkten via internet kunnen lopen. Nu is dat iets minder dan één procent. "Dat kan dus nog wel groeien", geeft hij aan. "Maar dat houdt ook ergens op. Albert Heijn moet blijven nadenken over wat de klant wil en waarom. Maar ook zou Albert Heijn een nog grotere sociale rol kunnen spelen voor de omgeving, bijvoorbeeld door meer plek in te ruimen voor koffiehoekjes waar mensen elkaar kunnen treffen. Hoe dan ook: innovatie en in beweging blijven is het devies." Astrid van der Wal is het hier helemaal mee eens. Ze is director strategy office bij Albert Heijn en vertelt dat er hard gewerkt wordt aan nieuwe ontwikkelingen. "Albert Heijn heeft al jaren als missie gesteld dat we het alledaagse betaalbaar willen maken en het bijzondere bereikbaar. Die Maarten Schoonus is senior vice president fran chise bij Ahold Europe. Hij is onder andere betrokken bij de overgang van de C1000- en Jumbo-winkels naar Albert Heijn. missie hebben we ook altijd weten te vervullen. Zo introduceerde Albert Heijn in 1952 een van de eerste supermarkten in Nederland en hebben we in de jaren zestig via een spaarprogramma de koelkast beschikbaar gemaakt voor een groot publiek. Ook bracht Albert Heijn uitheemse producten als port en kiwi's bij de Nederlandse huishoudens en openden we rond de eeuw wisseling nieuwe formats als AH to go en AH XL. De afgelopen jaren is de markt erg dynamisch geweest. Daarom is het hoog tijd om onze missie weer vol enthousiasme een nieuwe impuls te geven en onbetwist aan kop te gaan. Daarvoor zijn we op vier punten hard aan het werk. In de eerste plaats willen we dat klanten voor al hun dagelijkse boodschappen nog vollediger en slim mer bij ons kunnen shoppen. Dat betekent dat we de prijs-kwaliteitverhouding nog verder aan het verbeteren zijn. De introductie van AH Basic en opvallende actiethema's, zoals 'Italië', zijn daar goede voorbeelden van. Daarnaast willen we ook klanten die bijzondere producten zoeken volledig bedienen. Denk aan onze nieuwe AH Excellent koffiecups of de introductie van speltbrood, maar ook aan het nog verder uit breiden van ons aanbod biologische producten en super foods. Als derde willen we onze activi teiten om een betere buur te zijn nog verder uitbouwen en dat ook veel beter laten weten. Zo is bijvoorbeeld niet bij heel veel mensen bekend dat een deel van de opbrengst van diverse van onze versproducten naar de AH Foundation gaat. Die investeert dat met zorg in huisvesting, onderwijs en medische steun voor onze leveran ciers en hun gezinnen in landen als Ghana en Zuid-Afrika. Tot slot kunnen we online nog

Personeelsbladen | 2014 | | pagina 10