'Ik was gewoon niet te stoppen' 'Door mijn zwager heb ik deze stap gezet' 'Met zevenenzestig logo's op mijn shirt over de finish' 'Ik ben supertrots op Allerhande' 'Deze reis is een echte ontdekkingsreis' Aha 10 11 Aha 'Ik woog 120 kilo, maar speciaal voor Alpe d'HuZes ben ik 20 kilo afgevallen. Nog steeds niet het gewicht van een klimgeit; toch heb ik de top gehaald. Vijf keer zelfs! Thuis in Nederland stierf mijn moeder duizend doden, zij dacht dat ik uitgeput van mijn fiets zou vallen. Maar op die zomerdag in 2013 was ik gewoon niet te stoppen: ik reed voor mijn zusje Martine. Heel haar leven heeft ze getobd met haar gezondheid. Ziekenhuis in, ziekenhuis uit. Tot ze in februari dit jaar op 42-jarige leeftijd is overleden, aan de gevolgen van een hersentumor. Deelnemen aan Alpe d'HuZes heeft me geholpen met het verwerken van haar dood. Het heeft veel tranen gebracht, maar ook momenten van geluk, als je merkt hoe intens collega's, familie en vrienden met je meeleven.' Jacco Landsman (42), teamleider distributiecentrum Zwolle 'Misschien herken je me van de televisie? Ik zat afgelopen najaar in The Biggest Loser van SBS 6. Een soort Big Brother, met deelnemers die kampen met ernstig overgewicht. 137 kilo woog ik bij de start, toen ik het huis moest verlaten was daar 31,1 kilo van af. Afvallen is discipline: sporten, eten, sporten, eten, sporten, slapen. Zoiets. En elk grammetje voeding weeg ik af. Mijn collega's hebben me enorm gesteund. Ik heb vrij gekregen, kreeg leuke kaartjes en Facebook puilde uit met lieve berichten. Ik hoop dat mijn zwager vanuit de hemel met trots naar me kijkt. Op zijn ziekbed zei hij tegen me: "Ik word niet meer beter, maar jij kunt nog wél iets doen." Door hem heb ik deze stap gezet. Ik zie mijn leven nu veranderen en begin motorrijden ook weer steeds leuker te vinden.' Barbara van Leeuwen (24), teamleider verkoop afhandeling, AH 1221 Zevenaar 'Samen met enkele honderden Ahold- collega's en nog zo'n 40.000 andere lopers heb ik op 20 oktober mee gedaan aan de halve marathon van Amsterdam. Omdat ik graag hard loop, maar vooral vanuit mijn functie als voorzitter van de stichting Cancer Center Amsterdam. Zevenenzestig sponsornamen stonden er op mijn shirt, waardoor ik bijna 50.000 euro heb kunnen ophalen voor onderzoek naar kanker. Een zaak waar ik me persoonlijk erg bij betrokken voel, want zowel mijn vader als schoonvader zijn aan kanker overleden. In de dagen na de race heb ik alle sponsoren een bedankbrief gestuurd, met een foto waarop je me over de finish ziet gaan in het Olympisch Stadion. Als je goed kijkt zie je de opluchting op mijn gezicht, want ik was die dag iets te enthousiast van start gegaan, haha!' Sander van der Laan (45), algemeen directeur Albert Heijn, hoofdkantoor Zaandam 'Na 41 dienstjaren stop ik per 1 januari 2014 met werken bij Albert Heijn. Ik ben ooit begonnen bij de voorloper van Gall Gall, en de laatste dertig jaar coördineer ik onder andere de advertenties van Allerhande. Supertrots ben ik op dat blad, want het is gigantisch populair! Klanten kopen hun spullen met de Allerhande in de hand. Natuurlijk ga ik Albert Heijn missen, maar ik red me wel. Broers van me wonen in Curapao en Australië, daar wil ik met mijn vrouw naartoe. Dichter bij huis heb ik straks meer tijd voor mijn dochter en kleindochter. Die houden me jong, zoals het jeugdige team van de afdeling Marketing dat ook al die jaren heeft gedaan.' Wim Groot (62), advertising Allerhande, hoofdkantoor Zaandam 'Volgend jaar begin ik aan een nieuwe studie. Voor het zover is, wilde ik eerst wat van de wereld zien. Jelle Brandt Corstius maakte me met zijn televisie serie over India helemaal enthousiast. De mensen, de kleuren, de kleding... In september vloog ik naar New Delhi. Daar ging mijn droom in vervulling. Drie maanden trok ik in mijn eentje door dit fasci nerende land, en daarna nog drie maanden door Thailand. Daar zit ik nu nog. Ik dompel me hier onder in de cultuur, maak met mijn camera veel prachtige foto's. Makkelijk is de hele reis niet altijd. De armoede, het kastenstelsel in India waarvan nog veel te merken is. Confronterend! Ver van huis leerde ik mezelf beter kennen en ben ik dichter bij mijzelf gekomen. Dat maakt deze reis tot een échte ontdekkingsreis.' David de Vries (20), teamleider verkoopklaar, AH XL 1626 Utrecht

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 6