Negen collega's blikken terug 'Je hoort alleen je eigen voeten stampen' 'Een les in dankbaarheid en tevredenheid' 'De tranen liepen over mijn wangen' 'Met het het logo van Albert Heijn op onze wangen' De dagen van 2013 zijn bijna geteld. Straks is het aftellen tot het nieuwe jaar. Het moment voor goede voornemens en nieuwe plannen, maar ook voor een korte blik over de schouder... Even stilstaan bij wat gebeurd is. Negen collega's kijken terug op hun bijzondere belevenissen van het afgelopen jaar. Aha 8 9 Aha 'Op de lagere school ben ik begonnen met hardlopen, op mijn 62e doe ik het nog. Dit jaar hebben we met een groepje van atletiekvereniging NEA Volharding de estafette Den Helder-Maastricht gelopen. 426 kilometer! Met twaalf lopers en zes begeleiders waren we 37 uur in touw. Vooral de nachten waren bijzonder: je hoort alleen je voeten stampen en je eigen gehijg. We liepen in AH-shirts en ons eten werd gesponsord door AH XL 1516 Purmerend. Een tegenprestatie voor het werk dat ik verricht in de AH-tent bij de Dam tot Dam-loop. Ja, die heb ik ook vele malen gelopen, net als verschil lende marathons. Toch vind ik de estafette het mooist, omdat je dat samen doet. Volgend jaar doe ik mee aan de Waddenzee-estafette: ruim 200 kilometer langs de kust. Schitterend!' Kees van Rijn (62), gepensioneerd, voorheen: supermarktmanager, AH 1567 Zaandam Een jaar om niet te vergeten 'In januari 2011 is bij mij met succes een agressief kankergezwel verwijderd. Enkele maanden later zag ik beelden van Alpe d'HuZes op televisie en liepen de tranen over mijn wangen. "Hier moet ik aan meedoen", zei ik tegen mijn vrouw. De volgende dag al stond ik een racefiets uit te zoeken en in 2012 reed ik met natte ogen vier keer de berg op, als lid van team Zaan d'HuZes. In 2013 heb ik wat meer kunnen genieten van "alles erom heen". De collega's die je steunen, mijn kleine neefje die een euro doneert, het publiek op de berg en de telefoontjes die je krijgt... tijdens het fietsen! Hartverwarmend is het. Mijn gezondheid is oké, dus in 2014 ga ik de berg weer op.' Ed Broekstra (56), supermarktmanager, AH 1215 Delft 'Ik ben een geboren Filippijnse, als baby geadopteerd door een Nederlands gezin. Gelukkig wonen mijn moeder en drie zusjes, die ik in 2010 heb leren kennen, net buiten het rampgebied van de enorme tyfoon in november. Het was een van de stormen en niemand zag dit aankomen. Ik voel me sowieso betrokken bij de mensen op de Fillipijnen. Tijdens mijn studie Sociaal Pedagogische Hulpverlening was ik voor het eerst op Smokey Mountain, een enorme vuilnisbelt in Manila, waar 16 miljoen mensen hun afval dumpen. Op deze stinkende berg wonen duizenden straatarme gezinnen. Stichting Young Focus helpt de kinderen van die fami lies, vooral door het bieden van onderwijs. De organisatie wil hen graag een hoopvolle toekomst bieden. Ik steun deze stichting en ga ieder jaar naar de Filippijnen om geld te brengen en hulp te bieden, mede dankzij donaties van mijn AH-collega's. Een verblijf op Smokey Mountain is voor mij een les in dankbaarheid en tevredenheid. Deze mensen hebben niets, maar blijven lachen.' Joan Pontier (25), medewerker verkoop, AH 1540 Rotterdam 'Met het logo van Albert Heijn op onze wangen geschminkt liepen we in juni met twintig collega's mee in de KiKa-run. In Eindhoven, want Rotterdam was al "vol". Samen met mijn collega Mukaddes Kulaksiz had ik dit groepje lopers bij elkaar gesprokkeld op onze winkellocatie. Het leek me leuk om samen iets te ondernemen. Goed voor de teambuilding. En extra mooi vanwege het goede doel: strijd tegen kinderkanker. Voordat ik bij Albert Heijn kwam werken, heb ik op de kinderafdeling van het Erasmus-ziekenhuis gewerkt, dus dit onderwerp raakt me. Na afloop was iedereen hartstikke trots op zijn eigen prestatie en zijn we met een groepje nog gezellig wat gaan eten. De volgende afspraak staat al: 29 juni 2014, in Rotterdam.' Lisette van Sinttruije (22), teamleider verkoopklaar, AH 1154 Alblasserdam

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 5