'De nieuwe generatie thuiskoks kookt met hulp van een filmpje' 'Helder en to the point' Al meer dan dertig jaar is Allerhande een inspiratie bron voor miljoenen Nederlanders. En dat worden er vanaf nu alleen maar meer. Allerhande breidt namelijk uit met onder andere een vernieuwde website met extra veel kookvideo's, een spraak- gestuurde kookapp en er worden kookworkshops gegeven. Het magazine is een merk geworden. handel koken 5 Aha Allerhande: altijd en Iedere dag beter Allerhande is een ijzersterk merk. We laten ermee zien en ervaren dat Albert Heijn de lekkerste super markt is', vertelt Rutger Anema, senior manager inspiratie bij Albert Heijn. 'Allerhande zit boven op de trends en vertaalt die vervolgens naar dagelijkse, haalbare recepten. Alles wat je in het maga zine, online of in de app ziet, kun je kopen bij Albert Heijn. Daarmee heeft het een enorme voorsprong op bijvoorbeeld kook boeken. Allerhande helpt niet alleen bij het koken, maar vooral bij het bedenken wat er gekookt moet worden. Uit onderzoek blijkt dat dat voor veel mensen iedere dag weer een opgave is. Die inspiratie dicht bij huis, dat is echt het geheim van Allerhande.' Even wat cijfers: meer dan 4 miljoen mensen lezen iedere editie het magazine en daarmee is Allerhande het best gelezen magazine onder Nederlandse vrouwen. De website heeft 1,5 miljoen unieke bezoekers per maand en is de op een na grootste culi naire website van ons land. Alleen Smulweb is op dit moment nog groter. 'Maar daar gaan we verandering in brengen', gaat Rutger verder. 'We zien dat mensen steeds vaker koken met behulp van kookvideo's op internet. Daar zijn wij op ingesprongen. We A Instellen stem bediening Gobrük jo Idbfijl op non rtn%« plek in do fcouktrn. D-: Pcmbodioning gaol hior hol Ovenhaerli k Mei de oven zet |e de lekkerste gerechten op tafel. Warm, smeuïg comJortfood Deze get echter, zijn het populairst hal lezers. De kookapp is spraak- gestuurd. Zo hoef je meer met vieze n het scherm ke periode n. Het is natuurlijk geen toev vernieuwde Allerhande-platform rond Kerstmis wordt geïntroduceerd. 'Kerst is verreweg het populairste thema van het jaar', vertelt Rutger. 'Tijdens de kerstdagen eten zes miljoen Nederlanders een gerecht uit Allerhande. Uit onderzoek weten we dat mensen tijdens de kerstdagen stress hebben de website uitgebreid met meer dan driehonderd kookvideo's. Bijna alle recepten uit het magazine zijn vanaf nu als kookvideo te vinden op onze website. Er tekent zich duidelijk een nieuwe generatie thuiskoks af die niet meer kookt met een uitgeschreven recept op het aanrecht, maar met behulp van een filmpje op een tablet. Voor die mensen hebben we een unieke app ontwik keld voor de iPad. Er zitten al recepten in, maar elke periode krijg je van Allerhande een pakketje nieuwe recepten die je kunt bekijken of afspelen. De app is spraakgestuurd. Je kunt met je stem instructies geven; stap vooruit, stap terug, speel video. Zo hoef je dus nooit meer met vieze vingers aan het scherm te komen. In januari hopen we de app ook beschikbaar te hebben voor Android-tablets.' Edwin Schild (49) uit Amsterdam testte de Allerhande-kookapp voor Albert Heijn. Hij is, op wat verbeterpuntjes na, positief. 'Ik ben vooral erg te spreken over de vormgeving. Mooi, helder en overzichtelijk. De stap-voor-stapvideo's zijn duidelijk, to the point en het wordt eenvoudig uit gelegd. Ik ben zelf een vrij ervaren kok dus voor mij was het hier en daar iets te simpel uitge legd. Maar de stappen die voor mij gesneden koek zijn, kan ik natuurlijk gemakkelijk overslaan. De spraakbesturing van de app vind ik een fantastisch idee. Ik kook steeds vaker met mijn tablet in de keuken, maar die vieze handen zijn dan wel een probleem. Tijdens de test haperde het spraaksysteem wel eens, maar ik ga ervan uit dat die kinderziektes eruit zijn gehaald. Of ik de app vaak zal gebruiken? Zeker! Ik kook vijf avonden in de week en vind het leuk om nieuwe dingen uit te proberen. Ik heb stapels losse recepten die ik ooit nog eens in zou plakken. Dat hoeft niet meer! Ik heb straks een heel archief met lekkere recepten op mijn tablet staan. Ideaal! En nog een voordeel: zo'n kookvideo is ook verleidelijker dan zo'n uitgeprint A4'tje tekst. Tijdens het koken loopt het water me vaak al in de mond.' Edwin Schild

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3