inhoud column Inspiratie tijdens de feestdagen mijn product COLOFON Aha is een uitgave van Ahold Europe Communications, Postbus 3000,1500 HA Zaandam REALISATIE Head Office NL; part of Sanoma HOOFDREDACTIE Tamara Gorbach REDACTIE Hester van Mourik, Marfan Vullings, Karen Wikart, Mieke Wobben ARTDIRECTION Xander Elink Schuurman VORMGEVING Aleida Boonstra, Maaike Jordan, Heieen Kurpershoek AAN DIT NUMMER WERKTEN MEE de Beeldredaktie, Geert Braam, Bart Honingh, Linda Huijsmans, Monique de Ligny, Ed Lonnee, IIIPPl Frisse roomkaas, malse carpaccio, zachte koffie met een crèmelaagje. Van deze artikelen worden Helma, Brigit en Esther heel gelukkig. 3. Mijn product 4. Altijd en overal Allerhande 7. Feestpuzzel 8. Een bijzonder jaar 12. Klikklikklik 13. Van de OR 14. Hulp bij het boodschappen doen 16. Jaaroverzicht 2013 20. Vooral proeven! 24. Mijn laatste werkdag FSC Verhuisd? Geef je nieuwe adres door! 'DEZE SMEERDIP IS BETOVEREND LEKKER' HEKS'NKAAS' W- 'EEN SMAKELIJK EN FEESTELIJK VOORGERECHT' 'DE PERFECTE AFSLUITING VAN HET KERSTDINER' 3 Aha Kerst lukt! Dat is de boodschap die we dit jaar aan onze klanten meegeven. Met een geweldig kerstassortiment, dat bestaat uit ruim 150 AH Feestfavorieten en 300 feestelijk producten uit ons reguliere assortiment, bieden we hun veel keuze voor de feestdagen. Denk bijvoor beeld aan een heerlijke ribroast, een smakelijk wildzwijngebraad of de nieuwe Aziatische gourmetschotel. Natuurlijk kunnen klanten ook bij ons terecht voor het aankleden van de feesttafel of de aanschaf van bijvoorbeeld een miniwokset. Maar dat is nog niet alles. Kerst lukt ook door de grote hoeveelheid inspiratie in de magazines AllesVoor Kerst (in samenwerking met bol.com) en Allerhande. In Allerhande vinden klanten onder andere acht complete kerstmenu's, waarvan de meeste kook- video's online te bekijken zijn. Zo bezorgen we klanten een onbezorgd lekkere kerst. Allerhande is trouwens zoveel meer geworden dan alleen een magazine en een website. Sinds deze maand is er ook een spraakgestuurde kookapp voor de iPad en worden er kookworkshops gegeven. In deze Aha lees je er meer over. We ontvangen onze klanten graag in onze winkels, ook in voorbereiding op de feestdagen. We kunnen ze dan direct inspireren met onze mooie verse producten en hun laten proeven hoe lekker de pro ducten zijn. In deze drukke periode kan het ook een uitkomst zijn om de boodschappen online te bestellen en thuis te laten bezorgen of op te halen bij een Pick Up Point. Dan hoef je niet zelf met de zware boodschappen voor de feestdagen te sjouwen. Klanten kunnen de mogelijkheden voor het in huis halen van boodschappen dus gemakkelijk afwisselen en combineren. Dit jaar groeide de online verkoop via ah.nl trouwens aanzienlijk, zowel in thuisbezorging als via de Pick Up Points. Klanten weten alle mogelijkheden dus steeds beter te vinden. De afgelopen tijd openden we dan ook weer nieuwe Pick Up Points in Waalwijk en Rosmalen én Bezorgpunten bij drie grote bedrijven. Deze maand openden we overigens ook een bol.com-afhaalpunt bij Albert Heijn to go op het centraal station in Utrecht. Aan het einde van het jaar is het gebruikelijk om terug te kijken op wat er allemaal is gebeurd. Daarom vind je ook in deze Aha een overzicht van de hoogtepunten van 2013. Samen hebben we er alles aan gedaan om het iedere dag beter te doen voor de klant, voor de medewerker en voor de buur. Denk bijvoorbeeld aan het afsluiten van een nieuwe cao voor AH Logistics, de introductie van AH BASIC, de eerste videoclips waarin ik en mijn collega-directieleden antwoord geven op vragen van collega's, de open dagen bij boeren en telers, de nieuwe AH Bonuskaart en na tuurlijk de grote hoeveelheid nieuwe winkels die we omgebouwd en geopend hebben in Nederland, België en Duitsland. Ook persoonlijk hebben veel collega's bijzondere dingen meegemaakt het afgelopen jaar. Er zijn goede doelen gesteund, droomreizen gemaakt en uit dagingen aangegaan. Zelf heb ik de halve marathon van Amsterdam gelopen voor het VUmc Cancer Center Amsterdam. Samen met vele collega's liet ik mij sponsoren door familie en vrien den, maar ook door 65 merken waarvan wij producten verkopen bij Albert Heijn. Ik ben bijzonder trots op het resultaat en bedank iedereen die eraan bijgedragen heeft. Tot slot wens ik iedereen alvast fijne kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Geniet van de sfeer in de winkels, maar vooral ook thuis van lekker eten en drinken met vrienden en familie. De favoriete producten van drie collega's. Allerhande is uitgebreid met een vernieuwde website, kookvideo's, een spraakgestuurde app en kookworkshops. Puzzel mee en maak kans op een van de bol.com-cadeaubonnen. Een aantal collega's blikt terug op voor hen bijzondere gebeurtenissen in 2013. Nieuws en oproepjes uit het land. Over afhelpkwartiertjes en vaste contracten voor korte parttimers. Hulphonden zijn onmisbaar voor mensen met een beperking. Daarom zijn ze altijd welkom. Een terugblik op het afgelopen jaar bij Albert Heijn. Vijf collega's vertellen hoe zij hun klanten verleiden met de lekkerste verse producten van Albert Heijn. Ria Harteveld ging eerder dit jaar met pensioen. In deze Aha zie je op verschillende plekken hoe wij het iedere dag beter doen, voor de klant, voor de mede werker én voor de buur. Marlies Ruijter; Sanders Puzzelmedia, Wendy Schipper, Iris Stam, Henrique van der Stat Joy Storimans, Ton Zonneveld. Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Wil je reageren op een artikel of heb je zelf een onderwerp? Laat het ons weten via aha-magazine@ah.nl. www.fsc.arg MIX Papier van verantwoorde herkomst FSC* C113486 Sander van der Laan Algemeen Directeur Medewerkers hoofdkantoor via HR. Medewerkers winkels en DC's via je leidinggevende. De kerstfavorieten van jouw collega's Wie: Helma Beukers (21), medewerker verkoop, AH 1345 Barendrecht Wat: Zuivelhoeve Heks'nkaas 'Een halfjaar geleden hadden mijn collega's hamrolletjes met Heks'nkaas gemaakt. Op de dag van die proeverij was ik vrij. Toen ik de smeerdip met roomkaas en verse kruiden daarna zelf probeerde, was ik meteen ver kocht! Het product is niet heel romig, zoals je misschien zou denken, maar juist heerlijk fris. Ik eet het nu elke dagOp schijfjes komkommer, op een boterham of een bruin zonnepittenbolletje met ham of kipfilet. En bij het kerstontbijt, op een crackertje. 's Avonds vult mijn moeder er misschien de rollade mee. Heks'nkaas kun je ook meebakken met biefstuk of kipfilet. Eveneens betoverend lekker!' Brigit van Diesen Wie: Brigit van Diesen (45), medewerker verkoop, AH 1179 Eindhoven Wat: AH Greenfields carpaccio 'Heb ik iets te vieren, dan serveer ik altijd deze carpaccio. Kerstmis is zo'n moment. Dit jaar komen mijn vriend en mijn ouders eten. We genieten allemaal enorm van dit smakelijke rundvlees. Het is mager en supermals. Ik maak altijd een mooi bordje, met rucola. Daarop leg ik de carpaccio, in waaiervorm. Erover een gesnipperd rood uitje. Deze basis besprenkel ik met een theelepel dressing. Niet uit de ver pakking, die vind ik te zuur. Maar de zoetere honing-mosterddressing van de AGF-afdeling Parmezaanse kaas, geroosterde pijn- hoornpitten en een warm stokbroodje met kruidenboter maken dit feeste lijke voorgerecht compleet.' Esther van Heijningen Wie: Esther van Heijningen (45), assistent manager Allerhande, hoofdkantoor Zaandam Wat: Nescafé Dolce Gusto Grande Caffè Crema 'Een dag buiten de deur eten én een dag zelf koken. Zo ziet Kerstmis er dit jaar voor mij uit. Natuurlijk ga ik thuis weer flink uitpakken met gerechten uit Allerhande. Ik verheug me ook op het natafelen. Gezellig, met een kopje bijzondere koffie. Ik houd niet zo van robuust en bitter. Daarom kies ik voor deze variant, die eigenlijk bedoeld is als ochtendkoffie. Heerlijk, dat pure aroma en die zachte maar rijke smaak. En het fijne crèmelaagje. Melkschuim en suiker voeg ik niet toe, wel een klein scheutje kara melsiroop. Zo creëer ik mijn eigen geniet- momentje. De perfecte afsluiting van een heerlijk kerstdiner.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 2