Ria Harteveld is achter de toonbank geboren, zegt ze zelf wel eens. Haar vader was melkboer en ze trouwde met een kruidenier. Het is duidelijk dat we te maken hebben met een 'diehard'. Verkoopster in hart en nieren De spil van de winkel Aha 24 Wie: Ria Harteveld-Lugtigheid (63) Wat: senior medewerker verkoop Laatste locatie: AH 1127 De Lier In dienst: 6 januari 1991 Uit dienst: 31 mei 2013 Toen Ria's man de zelfbedieningszaak verkocht miste Ria 'de toonbank'. Gelukkig werd er 22 jaar geleden in haar dorp, De Lier, een Albert Heijn-winkel geopend. 'Ik heb er vanaf de eerste dag gewerkt', vertelt Ria. 'De Delikaas-afdeling was echt mijn stekkie. Contact hebben met je klanten, daar gaat het mij om. Een praatje maken, een luisterend oor bieden en ondertussen verkopen. Mijn motto is: hopen doet ver kopen. Dat wil zeggen, je klanten moeten kwijlend achter je toonbank staan. Het moet er allemaal lekker en overdadig uit zien en klanten mogen van mij altijd van alles proeven.' Ria is een verkoopster in hart en nieren. Ze heeft menig jonge meid het vak geleerd. 'Je zegt bijvoorbeeld niet: "Zeg het maar". Maar je vraagt: "Mag ik u helpen?" Je praat met je klant, en niet met je collega over waar je het weekend gaat stappen. Het zijn van die kleine dingen die een groot verschil maken. De meeste meiden vonden het ook leuk om te leren, zeker als ze snel doorhadden dat het werkt!' De winkel waar Ria werkte is een echte dorpswinkel. Iedereen kent elkaar. Ria was de spil van de zaak. 'Ik ken bijna al mijn klanten, ik weet hoe het met ze gaat. Als er feestelijke of moeilijke tijden zijn, gooi ik graag bij de mensen een kaartje in de bus. Ik zal mijn collega's en mijn klanten ontzettend missen. Ik koester de hartver warmende woorden, kaartjes en cadeautjes die ik mocht ontvangen bij mijn afscheid. Nu is het tijd om me meer op mijn man, kinderen en zes kleinkinderen te richten. Maar mijn hart is groot, ik heb ook nog tijd voor vrijwilligerswerk. Ik wil bijvoorbeeld graag op de Zonnebloem gaan werken, de vakantieboot van het Rode Kruis. Uitstapjes maken met mensen die wat hulp nodig hebben, gezellig en goed om te doen.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 13