'Een mooie uitstraling heeft effect op de verkoop' 'Met vakkundig advies neem ik de zorgen weg' De vijf uitgangs punten bij vers 'NIEUWE DINGEN LATEN PROEVEN' Vers is echt. Vers is lekker. Met vers kun je extra goed laten zien wat Albert Heijn in huis heeft. Bij uitstek rondom de feestdagen. Vijf collega's vertellen hoe zij hun klanten verleiden met de lekkerste verse producten van Albert Heijn. 'VERLEIDEN MET EXOTISCHE VRUCHTEN' Aha 20 21 Aha Iedere dag beter Peter Dolphijn André Osté Aziz Kallan 'Mijn dag begint altijd met het controleren van het hele assortiment. Daar ben ik superstreng in. Verse groenten en fruit zijn extra kwetsbaar en sneller over de datum. Het moet er gewoon heel goed uitzien. Door hun kleuren kun je groente en fruit heel mooi presenteren. Ik zorg altijd dat alles heel strak gespiegeld staat. Klanten moeten de producten zien, niet de krat. Want een mooie uitstraling heeft effect op de verkoop. Met kerst is dat nog belangrijker, omdat klanten dan meer inkopen. Ik probeer zoveel mogelijk op hun wensen in te gaan. Producten als kousenband en Ayuma-pepers zitten nu bijvoorbeeld vast in ons assortiment. Mijn klanten komen allemaal terug. Voor mij een overwinning.' Aziz Kalian (26), medewerker verkoopklaar, AH 1497 Amsterdam DOOI! de Sonia 'Als kerst dichterbij komt, ligt de Aller hande bij mij thuis voor het grijpen. Ik spit 'm helemaal door, op zoek naar recepten waarop ik op de toonbank kan inhaken. Iets met serranoham, of de blue stilton met port. Door erover te lezen, kan ik klanten beter informeren en ze enthou siast maken. En door te laten proeven natuurlijk! In onze winkel komt publiek dat best op de porte monnee moet letten. Ook hebben ze tijd nodig om aan iets nieuws te wennen. "Ik zou dit eerst wel willen proberen, want het is best prijzig, maar het zit nog dicht", hoor je dan. Ik zeg altijd meteen: "Dan maak ik het toch gewoon even voor u open." Zo trek ik ze heel vaak over de streep.' Sonja de Dooij (60), senior medewerker verkoop, 1081 Delfgauw Ruiken, voelen Maar vooral próéven! en zien 'Tijdens de kerstdagen willen klanten in de keuken hun beste beentje voorzetten. Ik ben al heel lang slager en merk dan een gezonde spanning bij de klanten. Ze verwachten veel gasten, het mag niet mislukken. Met vakkundig advies neem ik deze zorgen weg. Vaak willen klanten proefdraaien in de week voor kerst. Dan willen ze alles weten van een groot stuk vlees. Hoe lang duurt het bereiden? Hoe lang is het houdbaar? Hoe moet ik het aansnijden? Ik kan daarvan genieten. Tijd en aandacht geven is het geheim en natuurlijk producten van onbesproken kwaliteit. Van één gourmetschotel eten straks vijf of zes mensen. Als zij enthousiast zijn, is dat toch je beste reclame!' André Osté (49), medewerker Gril Steak, AH XL 1511 Vlissingen 'De feestdagen zijn de leukste dagen van het jaar in de winkel. Ik kan niet wachten! Dit jaar ga ik me uitleven met het exotische fruit. Daar is met kerst altijd veel vraag naar. Zoals Kaapse goudbessen, lychees, granaat appels en passievruchten. Ik heb al allerlei productinfor matie bij elkaar gezocht en op A4'tjes gezet. Waar komt het vandaan? Waar smaakt het naar? Waar kun je het voor gebruiken? Dat leg ik straks bij de producten, die ik mooi op tafels ga uitstallen. Om nog meer klanten te verleiden, liggen er op bordjes gepelde en geschilde stukjes fruit. Want pas als ze proeven hoe lekker het is, leggen ze het in hun winkelwagentje.' Peter Dolphijn (32), medewerker verkoopklaar, AH 1417 Hoogerheide 'Vers straalt kwaliteit uit. Je ziet dat het lekker is. Voorverpakte producten hebben dat een stuk minder. Met kerst pakken wij dan ook helemaal uit in de winkel. We proberen A allerlei producten van de verschillende versafdelingen met elkaar te combineren in de presentatie. Vleeswaren, kaas- fl soorten, brood, opgesierd met mooie I stukjes fruit en groente. We doen het echt samen. We leggen er recepten van Allerhande bij en maken ook gerechten die we laten proeven. Dat ruik je door de hele winkel. Klanten komen rond kerst altijd reikhalzend binnen. Hoe zou het er dit keer uitzien? Sommigen zeggen: "Waarom zou ik naar de slager gaan? Bij jullie is het minstens zo goed en mag ik tenminste alles proeven".' Jos Jahach (54), medewerker verkoop, AH 1052 Kerkrade Ze zijn alle vijf heel belangrijk, kunnen niet zonder elkaar én versterken elkaar: de uitgangspunten van de versstrategie van Albert Heijn, namelijk echt smaakt het best, persoonlijke service advies, verlei delijke overvloed, verrassende variatie en beste waar voor je geld. Maar 'echt smaakt het best' staat niet voor niets bovenaan. 'Echt' is de basis van vers. Onze smaak- zintuigen worden het meest geprikkeld door verse producten. Door te ruiken, te voelen, te zien en natuurlijk te proeven. Persoonlijke service advies zijn daarbij onmisbaar. Vakbekwaamheid, weten waar het product vandaan komt, het verhaal kunnen vertellen. Daarmee overtuigen we klanten dat we de lekkerste supermarkt zijn en helpen we hen eens iets anders te proberen. Voor tijdens de kerstdagen, of voor de dagelijkse maaltijd. Met een verras sende variatie aan gewone én bijzondere producten, voor een aantrekkelijke prijs.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 11