mijn laatste werkdag Ide van der Geest begon 28 jaar geleden als chef-slager bij een Albert Heijn-winkel in Haarlem. Het slagersvak had hij van zijn vader geleerd. Het was een behoorlijke overgang voor Ide, van het kleine familiebedrijf naar het grote supermarktconcern. Kennis overbrengen Mooier en beter Aha 16 'In de slagerij van mijn ouders werd nog geen stukje touw weggegooid', vertelt Ide. 'Alles wat nog gebruikt kon worden, werd hergebruikt. Rendement, daar ging het om. Als je dat eenmaal hebt geleerd, gaat dat er niet meer uit. Ik bleef ook in het grote bedrijf als een kleine ondernemer denken. Zo heb ik op de afdeling slagerij van de Albert Heijn waar ik werkte heel wat besparende of omzetverhogende maatregelen genomen, bijvoorbeeld om de houdbaarheidsdatum van vlees te verlengen, verkleuring tegen te gaan, Wie: Ide van der Geest (64) Wat: Specialist team field Laatste locatie: Hoofdkantoor Zaandam In dienst: 22 april 1985 Uit dienst: 5 december 2013 of verpakkingsmateriaal te besparen. Gedurende de jaren zijn enkele van die maatregelen bij alle winkels ingevoerd.' Na enkele jaren werd Ide door de franchise- organisatie gevraagd als vleesspecialist voor de bedieningsslagerij. We openden elke week wel een nieuwe franchise-winkel', vertelt Ide. 'Ik leerde het slagersvak aan aspirant-slagers en merkte dat ik het erg leuk vond om kennis over te dragen.' Later is hij dat voor de hele Albert Heijn- organisatie gaan doen. Zo kwam Ide ook terecht bij het visual- merchandiseteam. 'We gingen met een paar man naar een minder presterende winkel. Daar keken we de processen na en brachten verbeteringen aan. Regelmatig schoot de omzet dan met enorme bedragen per week omhoog.' Ide kwam vaak terecht in de regio's Amsterdam of Den Haag, waar medewerkers over het algemeen goed voor zichzelf opkomen. 'Dat kon ik prima hebben. Ik herinner me een minder presterende winkel in Zoetermeer die de Winkelwedstrijd won nadat wij ze hadden geholpen alle processen weer op orde te krijgen.' Later ging Ide naar de afdeling Commercie en vervolgens naar Business Services Stores. Zijn werk draaide altijd om het mooier en beter maken van de winkel. 'Daarom heb ik de leukste baan bij Albert Heijn. Ik zal het straks heel erg missen. Momenteel doe ik nog een klus bij een aantal winkels dat Albert Heijn onlangs overgenomen heeft van C1000. Ik breng daar weer de slagers extra kennis bij. Het werk dat ik in mijn begin tijd ook deed. Kortom, de cirkel is weer rond. Fantastisch toch?

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 9