Meer smaak, meer inspiratie, meer gemak De nieuwste Albert Heijn 'Ik vind het ruim en overzichtelijk' 'Ik vind dit een fantastisch vak' 'De winkel heeft een warme uitstraling' Albert Heijn wil altijd klaar zijn voor de toekomst. Daarom worden de winkels zo nu en dan gerestyled. Onlangs kreeg AH 1501 in Amersfoort de eer om als eerste te worden omgebouwd volgens de nieuwe ideeën. Aha liep een rondje door de splinternieuwe winkel. Smaakmakers Klaar voor de toekomst Aha 13 Aha BETER VOOR DE KLANT Iedere W ie de winkel binnen stapt, knippert even met z'n ogen. Het eerste wat opvalt, is dat je niet tegen de servicebalie aan loopt maar volledig zicht hebt op de AGF-afdeling. De verse groenten en fruit stralen je tegemoet. Je krijgt er spontaan trek van. 'En dat is nu ook precies de bedoeling', legt Niels Noorman uit. Hij is senior profielmanager bij Albert Heijn en medebedenker van de nieuwe winkelindeling. 'Het is lekker binnenkomen met zicht op een kleurrijke, smakelijk uitziende AGF-afdeling.' Na de AGF-afdeling kom je bij de afdeling Grill Steak, waar je de lekkere, verse producten ook nog eens ruikt. Niels: 'In de nieuwe winkelindeling krijgen alle grote - en enkele middelgrote - supermarkten zo'n verse Grill Steak-afdeling. Hier onderscheiden we ons met kwaliteitsvlees, vers van het mes. Je kunt er biefstuk, ossenhaas en entrecote op maat laten snijden. Ook kun je er gegrilde kip en spareribs meenemen, je krijgt het warm mee of je kunt het thuis in de oven opwarmen. En niet onbelangrijk: het gegrilde vlees verspreidt een lekkere geur door de winkel.' De toonbank van de afdeling Grill Steak is laag, net als die van de nieuwe vleeswaren- en kaasafdeling. We willen het contact tussen de klant en de medewerker stimuleren. Een lagere toonbank zorgt ervoor dat klanten eerder iets vragen, maar ook dat medewerkers eerder iets laten proeven.' Een ander speerpunt van de nieuwe Albert Heijn is inspiratie. Dat blijkt als je doorloopt naar het 'Smaakmakersplein'. Daar staat onder meer de Allerhande-tafel die aansluit op thema's van de Allerhande editie die in de winkel ligt. 'Allerhande is uniek, het is een van de best gelezen maga zines van Nederland. Veel klanten halen daar hun inspiratie uit. Het is zonde om daar in de winkel niets mee te doen. Je vindt op de Allerhande-tafel handige en lekkere spullen uit het magazine. Op de twee receptkoppen staan alle benodigd heden van een Allerhande-gerecht: van vers tot houdbaar. Zo is dit plein ook een mooie verbinding tussen de vers afdelingen en houdbaar.' Nog een opvallende verandering: het grotere, vernieuwde, zelfscanplein aan het einde van de looproute en de servicebalie daarachter. 'Klanten raken steeds meer gewend aan zelf scannen. Daarom hebben we er in de nieuwste Albert Heijn meer ruimte voor ingebouwd. De servicebalie loopt nu deels door in de winkel. Klanten die zelf scannen kunnen daardoor assor timent van de servicebalie, zoals tabak of scheermesjes, meenemen zonder opnieuw in de rij te hoeven staan. Zelf scannen wordt daardoor nog aantrekkelijker.' Niels legt uit dat de servicebalie niet minder belangrijk is geworden omdat hij nu achter in de winkel staat. 'Integendeel! De servicebalie heeft nu meer ruimte gekregen voor de afhandeling van pakketten van bol.com. In winkels waar dat mogelijk is, komt ook een PostNL- servicepunt. Klanten doen steeds meer aankopen via internet. Dan is het erg gemakkelijk als je die pakketten gelijk met je boodschappen kunt meenemen. Het is de bedoeling dat de klant straks met een bezoekje aan Albert Heijn zo veel mogelijk van zijn dagelijkse to-do-lijstje kan afstrepen. We worden dus een soort one-stop-shop. Daarom hebben we ook de stomerijdienst weer terug naar de winkel gebracht.' Het zal nog even duren voor alle Albert Heijn-winkels zijn omgebouwd. 'We beginnen dit jaar met een aantal winkels. In 2014 zijn meer winkels aan de beurt. Maar we gaan het proces niet versnellen. We werken in hetzelfde tempo waarin we normaal gesproken ook winkels restylen. Niet alle hier beschreven elemen ten zullen trouwens in elke omgebouwde winkel terug te vinden zijn. Dat is afhan kelijk van de oppervlakte van de winkel en de behoeften van de klanten.' Robin Heugens is leerling-slager bij de afdeling Grill Steak in Amersfoort. Hij is enthousiast over zijn eerste weken op de afdeling. 'Het is goed dat er weer een afdeling is waar verse vleesproducten te krijgen zijn', zegt hij. 'Daarmee is ook het vakmanschap weer terug in de winkel. Ik krijg momenteel een interne opleiding en die doe ik met veel plezier. Wat ik ook leuk vind is dat ik veel contact met de klanten heb. Ik ben communicatief en commercieel inge steld, dus ik kan me helemaal uit leven op deze afdeling. Ik kan hier echt een verschil maken en dat vind ik fantastisch.' Robin Heugens Harry Uit de Bosch Supermarktmanager Harry Uit de Bosch is trots op zijn winkel in Amersfoort. 'Ik ben erg tevreden met mijn nieuwe zaak. Hij heeft een totaal andere uitstraling gekregen. Hij is moderner, maar ook warmer en persoonlijker. Ik vind de nieuwe signing erg mooi. Bij de entree hangt een portret van de oude Albert Heijn. Dat vind ik een schot in de roos. Hij staat voor ondernemerschap, maar ook voor "op de kleintjes letten". Een mooi symbool. De Grill Steak is echt een toevoeging voor de winkel, die maakt het levendiger. Het enige nadeel is dat ik nu iedere dag rond een uur of vijf 's middags ontzettende honger krijg van die lekkere geur.' Sabine Groenendijk Sabine Groenendijk is vaste klant van AH 1501 in Amersfoort en was aangenaam ver rast toen ze na de verbouwing haar eigen' Albert Heijn instapte. 'Het viel me meteen op dat het ruim en overzichtelijk is. Je kunt overal overheen kijken, dat vind ik prettig. Bij de afdeling Grill Steak heb ik biefstuk meegenomen. Ik eet dat zelf niet, maar mijn man en zoon waren er enthousiast over. Lekker mals, vonden ze. Dat is dus voor herhaling vatbaar. Ik heb één verbeterpuntje. Bij de zelfscankassa's mis ik een plank waar ik mijn bood schappen kan inpak ken. Ik hoop dat die nog gaat komen.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 7