1 Opleidings- openingsteams AH België w Terwijl de verf van de gloednieuwe winkel in Gent nog maar net is opgedroogd, staat de volgende winkelopening al op de agenda voor de twee Opleidings- openingsteams. Na Gent was Lier alweer aan de beurt om kennis te maken met Albert Heijn. Werven, opleiden en begeleiden Albert Heijn in België In anderhalf jaar tijd opende Albert Heijn 18 winkels in België. Aha 8 Intensief 'Wij zijn blij met je en je mag fouten maken dat willen we uitstralen naar nieuwe medewerkers' 'Samen schrijven we Heijn-geschiedenis in België' Albert 'Dit Belgische avontuur is opa's laatste kunstje' 'Kennis overbrengen op steeds weer andere medewerkers is het leukste van dit werk' c 'Het is een uitdagende en leerzame job omdat je steeds opnieuw begint' 1 9 Aha Iedere dag beter Stoomcursus De Opleidings- openings teams helpen bij de opening van nieuwe winkels in België. Als 'vliegende brigade' werken ze dus steeds bij andere winkels. Op de dag van het interview voor Aha zijn een aantal collega's van de teams weer even in Gent, waar zij onlangs de opening hebben begeleid. En wat ze daar zien, bevalt ze uitstekend. Ruim twee weken na de opening hebben de Belgische medewerkers duidelijk hun draai gevonden en zijn de klanten enthousiast. Over de ruime keuze, de mooie prijsjes, maar ook de vriendelijk heid van het personeel, zegt een van de klanten: 'Deze winkel is echt een aanwinst voor Gent.' 'Prachtig, toch', reageert Omar Nahari, manager van het Opleidings- openings team West- en Oost-Vlaanderen. 'Een mooi compliment, ook voor ons als opleiders.' In Gent hebben Omar en zijn collega's gedaan wat ze bij elke nieuw te starten winkel AH 3000 Antwerpen AH 3001 Antwerpen AH 3101 Stabroek AH 3100 Brasschaat AH 3003 Antwerpen AH 3016 Turnhout AH 3010 Mol AH 3 AH 3014 Bredene AH 3102 Roeselare AH 3012 Kortrijk AH 3013 Aalst AH 3008 Harelbeke AH 3005 Beveren AH 3011 Oudenaarde doen: medewerkers werven, selecteren, opleiden en begeleiden op de werkplek, en de winkel inrichten. Met sturing en steun vanuit het hoofdkantoor in Zaandam, want er is veel verbinding met bijvoorbeeld het team van Vers. Daarnaast staat elk teamlid van de Opleidings- openings teams in contact met een expert op het hoofdkantoor. 'Toch is het telkens weer een stevige uitdaging', weet Delikaas- en Grillspecialist Harry van der Elst. 'De trajecten van nieuwe supermarktmanagers en teamleiders duren iets langer, maar medewerkers bij Delikaas Grill moet ik in vier weken tijd alles leren. Over de Albert Heijn-cultuur, de producten, computerprogramma's, grillen, snijden en hygiëne, tot en met de omgang met klanten.' Dat doen zij 'on the job' bij een al geopende Albert Heijn in de buurt. En dat doen ze goed getuige het Zomerrapport 2013 van Marktonderzoeksbureau GfK, waarin Albert Heijn de hoogste klant waardering scoort van supermarkten in België (8,54). Vlak voor een opening zijn lange werk dagen voor de Opleidings- openings teams geen uitzondering. Terwijl ze ook 's avonds telefonisch bereikbaar zijn. 'Je moet dit wülen', zegt Harry dan ook. 'En dat geldt natuurlijk ook voor het thuisfront, want doordeweeks verblijven we vaak in een hotel. In de toekomst is het overigens de bedoeling dat de teams volledig gaan bestaan uit Belgische collega's.' Ook Omar ervaart zijn taak als behoorlijk intensief. 'Als alles op poten staat, begint immers voor ons weer de volgende klus. Niet erg hoor, want ik houd van die dynamiek.' Volgens Harry krijg je ook veel terug voor je inspanningen. 'Het enthousiasme en het contact onderling bijvoorbeeld is geweldig', vertelt hij. 'Je bent samen op een missie. Bovendien is er niets mooiers dan twee maanden na een opening een winkel te bezoeken en te zien dat de parkeerplaatsen vol staan en binnen alles op rolletjes gaat.' Bruce Wentzel (27), AGF Omar Nahari (29), manager Harry van der Elst (63), Delikaas Grill S. Angela van Deelen (31), Verkoopafhandeling Liesa de Backer (20), Verkoopafhandeling Albert Heijn De andere leden van de teams zijn: Piet-Hein Ansems, Martijn Kruis, Stephanie Stroobant, Mieke Bauwens, Marinus Koppens, Isabelle Wayaert, Chris Eyskens, Kristel Noukens.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 5