'Na mijn afstuderen is Ahold de eerste keus' T£L>«-«««««■ Het keurmerk UTZ Certified Anneke van Veen ziet voldoende carrièremogelijkheden Controleren en verpakken BETER VOOR DE BUUR Een warme en lekkere uitstraling Ze werkt al sinds haar vijftiende bij Etos 7571 in Leiden. Haar stage volgde ze bij de afdeling Marketing van Albert Heijn, en ook voor haar afstudeeropdracht reist ze op en neer naar Zaandam. Anneke van Veen (22) heeft het naar haar zin bij Ahold. 'Hopelijk kan ik hier na mijn afstuderen blijven werken.' Hoe kwam je zeven jaar geleden binnen bij Etos in Leiden? En nu ben je dus wéér aan de slag in Zaandam! Etos, AH, de COR van Ahold... Wat is je volgende stap? Het werken in de winkel bevalt je nog steeds? Je stage liep je bij Albert Heijn. Niet bij Etos? Het productieproces - van vloeibare chocolade tot aan de pallet - duurt voor elke letter ongeveer een halfuur. De letters °P pallets «ezet voor het vervoer. Iedere dag beter Zodra de mallen vol'zijn, schuiven ze door naar het schudgedeelte in de machine. Door het schudden wordt de chocolade netjes over de hele vorm verdeeld. De mallen met chocolade gaan vervolgens de koeling in. De vloeibare chocolade krijgt hierdoor de vaste vorm en krimpt. 'Daardoor komen de letters los van de mal', legt Bob uit. Bob, Bart en Bianca zijn inmid dels naar het koele deel van de fabriek gelopen. Daar is het ongeveer 18 graden. We moeten natuur lijk niet hebben dat de chocolade weer smelt.' De mallen worden ondersteboven gedraaid, krijgen een klap op de onderzijde en ja hoor: de letters liggen op de band. Rijen met J's, U's, L's en O's schuiven voorbij. Dan^plgt de controle. Bob: 'Gebroken of beschadigde letters halen we eruit en smelten we Producten die het keurmerk UTZ Certified hebben, zijn duurzaam geproduceerd. Ahold startte het keurmerk in 2002, samen met een koffieproducent in Guatemala, als alternatief voor Max Havelaar. Inmiddels zijn tal van andere grondstoffen in het keurmerkprogramma opgenomen, zoals cacao. De leverancier heeft samen met een Duitse chocoladefabrikant een trainingsprogramma voor 900 cacaoboeren uit Ivoorkust opgezet om de boeren te leren hun cacao duurzaam te verbouwen. Het resultaat: dertig procent meer cacao-opbrengst, meer inkomsten en goedkeuring voor het UTZ Certified-keurmerk. om. Zo gaat er zo min mogelijk chocolade verloren.' Na de controle volgt de verpakking. 'Ik zie dat jullie een plastic folie gebruiken', zegt Bart. 'Is folie van metaal niet beter of milieuvriendelijker?' Gemetalliseerd folie is niet milieuvriendelijker, legt Bob uit. 'En voor de houdbaarheid of bescher ming van de chocolade maakt het geen verschil. Op het doosje staat dat de folie bij het plastic afval kan worden weggegooid.' Eenmaal gehuld in plastic schuiven de letters door naar deel twee van de verpakking: het doosje. Zodra de verpakking dicht is, komt de houdbaarheids- datum erop. Bart pakt een doosje om de verpakking wat beter te kunnen bekijken. 'De vormgeving van de verpak king is ook nieuw', vertelt» hij. We willen graag dat de verpakking een waMnere en vooral lekkerdere uitstraling heeft. Bo^mdien moet de klant natuurlijk kunnen zien dat drfeceptuur is vernieuwd. De letters hebben een nosj^Kitere hoeveelheid cacao, waardoor de chocolad^psi Eog vollere cacaosmaak heeft. Ook het gehalte aan cacaoboter is verhoogd. Daardoor smel^l^M^^ade nog lekkerder in de njond. Ui^ffi^oontbreekt op de verpakking Set UTZ-logo liet. Ik ben benieuwd wat de klanteti van de nieuwe eceptuur vinden.' Bart is er z^Jfm elk geval heel tevreden over, nadat hij een stukje Vers van de pers' heeft geproefd. 'Heerlijk!', roept hij. Ook Bianca is enthousiast. 'Ik ga dit onze klanten zeker aanraden.' Tot 6 december liggen de-chocoladeletters in de winl^ Daarna maken ze plaats voor de kerstkransjes.M J it olke i-tter, met folie en al, Een blokje duwt elke lener, voorzichtig in het doosje. Iedere dag beter 'Mijn zus Yvonne werkte daar, dus ik dacht: dat probeer ik ook. Ik ben binnen gewandeld, heb gesolliciteerd en kreeg de baan. Eerst was het alleen vakantiewerk, later ben ik in de weekenden en avonden gaan werken. Vakken vullen, spiegelen, kassa draaien. Dat doe ik nu nog, maar ik heb er in de loop der jaren wel wat taken bij gekregen.' uit de winkel om te zien wat er allemaal voorafgaat aan de acties.' 'Ja, de afstudeeropdracht van mijn opleiding Media, Informatie en Communicatie, aan de Hogeschool van Amsterdam, voer ik uit bij de Centrale Ondernemingsraad (COR) van Ahold. Via werkenbijahold.nl kwam ik de opdracht op het spoor en in september ben ik begonnen. Mijn opdracht is vast stellen hoe de COR het best kan commu niceren met zijn achterban. Nee, daar kan ik je nog niets over vertellen. Eind januari presenteer ik mijn conclusies en aanbevelingen.' 'Eind januari studeer ik af en ga ik zeker op zoek naar een passende functie binnen Ahold. Het bevalt me hier gewoon erg goed. Je wordt gewaardeerd als persoon, werkt in een dynamische omgeving en kunt veel kanten op. Wat ik precies wil gaan doen straks, weet ik nog niet. En of ik de kans krijg, is uiteraard ook nog de vraag. Lukt het niet, dan werk ik trouwens met alle plezier gewoon door bij Etos in Leiden.' 'Absoluut. Ik heb leuke collega's en afwis selend werk. Afgelopen jaar heb ik mijn diploma Drogist behaald. Nu mag ik klanten adviseren over medicijnen en voedingssupplementen. Verder open en sluit ik de winkel, doe de administratie, vul ik producten aan en bestel ze. Onze winkel is op het Centraal Station van Leiden. Lekker druk, daar houd ik van!' 'Op het hoofdkantoor van Etos kozen ze voor iemand anders, maar gelukkig werd ik wel aangenomen op de afdeling Marketing van Albert Heijn. Daar heb ik van augustus tot december vorig jaar een perfecte tijd gehad. Ik was onder andere betrokken bij de productie van schapkaartjes, de acties met Jamie Oliver rond de feestdagen en AH Excellent. Interessant voor iemand Het bevalt Anneke van Veen erg goed bij Ahold.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 4