'Onze oplossingen sluiten nu goed aan bij de wensen van collega's in de winkels Eigen ervaringen als uitgangspunt BETER VOOR DE MEDEWERKER: Verwachtingen van de winkels Als er veranderingen plaatsvinden waar medewerkers direct mee te maken krijgen, is het dan niet logisch om ook hun mening te vragen? De vraag stellen, is hem beantwoorden. Wie weet er nou beter waar je in de winkel tegenaan loopt, dan de mensen die er dagelijks zijn? Enthousiast Aha 4 5 Aha Er werden veertig serieuze ontwerpvoorstellen voor de nieuwe teamleiderskleding ingestuurd. Beter voor de medewerker Iedere dag beter de warme kleur van de vloer, het tafelvoet balspel, de stoelen en de koffieautomaat.' Ilse vindt haar werk als conceptmanager zo boeiend door de combinatie van enthou siasme en creativiteit vanuit de winkels én de strategie. 'De grote winst van de samenwerking met de winkels is dat onze oplossingen aansluiten bij de wensen van de collega's op de werkvloer.' Toch moet niet vergeten worden ook stil te staan bij de verwachtingen vanuit de winkels. Ilse: We willen graag iedereen op de hoogte houden van het vervolgtraject, maar zo'n traject kan wel maanden of soms jaren duren. De teamleiderskleding, waar voor de ontwerpen in het voorjaar van 2012 gepresenteerd zijn, worden nu pas uitge leverd aan de winkels. In de tussentijd is een heel team bezig geweest met bijvoor beeld het selecteren van de juiste stoffen, het doen van was- en draagtesten, zoeken naar een producent, enzovoort. De winnaars wilden graag een slimfit over hemd toevoegen aan de kleding voor de teamleiders. Het was een grote uitdaging om het overhemd zo te ontwerpen dat het iedereen zou passen en na zestig keer (industrieel) wassen ook nog steeds goed blijft. Maar het is gelukt en daar zijn we enorm trots op.' De samenwerking met collega's in de winkels bevalt zo goed, dat de afdeling Concept Management meer dere projecten op deze manier wil gaan aanpakken. Ilse en haar collega's gaan de winkels daar ook weer bij betrekken. 'We bezoeken nu al regelmatig de winkels', licht Ilse toe. 'Maar dat gaan we zeker uitbreiden. De ene keer vragen we bij voorbeeld een paar supermarktmanagers om hun mening óf we sturen ze allemaal een vragenlijst. Terwijl we op een ander moment de mening van alle medewerkers zullen vragen, zoals bij de kleding voor teamleiders is gebeurd. Zo bereiken we samen het beste resultaat.' Teamleiders Vincent Verheij van AH XL 1534 in Hoofddorp, Bianca Schmale van AH 1338 in Amsterdam en Michiel Haertel van 1426 in Helmond hadden de beste ontwerpen voor de nieuwe teamleiderskleding ingestuurd en mochten deze vorig jaar presenteren op het hoofdkantoor in Zaandam. Vincent heeft vooral zijn eigen ervaringen als uitgangspunt genomen. 'We lopen grote afstanden en moeten veel spullen bij ons hebben: een pen, een blocnote, een telefoon.' Bianca werd geprikkeld door de ingestuurde ontwerpen om na te denken over de voorwaarden waar aan de nieuwe kleding écht moest voldoen. 'Het moest modern zijn, onderscheidend en met aparte varianten voor mannen en vrouwen.' Naast een polo en een overhemd als basis heeft zij voor de koude dagen ook een vestje ontworpen. Michiel heeft evenals Vincent naar de praktische kant gekeken. 'Het zakje dat al op de mouw zat, wilden we terugzien in het ontwerp van de teamleiders.' Alle ideeën zijn gebruikt als uitgangspunt voor het uiteindelijke ontwerp dat de professionele ontwerpers hebben gemaakt. Samen werken aan nieuwe ideeën Wij willen de collega's in de winkels graag betrekken bij veranderingen', vertelt Ilse Potma, conceptmanager Service- Backoffice. 'Samen bereiken wij namelijk de beste resultaten.' Een mooi voorbeeld van deze filosofie is de nieuwe kleding voor de team leiders. Eén oproep om ideeën in te sturen, inspireerde vele medewerkers. Samen stuurden ze vorig jaar veertig serieuze ontwerpvoorstellen in. Daaruit selec teerden Ilse en haar collega's de beste drie en nodigden de bedenkers ervan uit om hun ontwerp te presenteren aan de directie en aan professionele ontwerpers. Zij stelden de inzenders vervolgens vragen over bijvoorbeeld de uitstraling en prak tische bruikbaarheid van de ontwerpen. De professionals maakten naar aanleiding hiervan het definitieve ontwerp, waarin de beste elementen meegenomen zijn. Een ander succesvol voorbeeld is de nieuwe personeelsruimte. Medewerkers uit de regio Zuidwest hebben aan de hand van filmpjes, sfeerborden met afbeeldingen en presentaties aan kunnen geven waar ze behoefte aan hebben in een personeels ruimte. Ze wilden onder andere graag een kantine met een warme uitstraling waar je fijn kunt bijkomen tijdens een pauze of voordat je aan het werk gaat. 'We bekijken alle ideeën, maar kunnen natuurlijk niet alle wensen in vervulling laten gaan', legt Ilse uit. 'We moeten ook rekening houden met wat haalbaar en betaalbaar is.' Het valt haar op dat medewerkers zelf ook heel goed begrijpen dat niet alles kan en dat ze daardoor met zeer goede en praktisch haal bare ideeën komen. 'Inmiddels wordt het nieuwe concept van de personeelsruimte uitgerold. Iedereen is erg enthousiast over

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 3