mijn laatste werkdag Zijn vader adviseerde hem 41 jaar geleden om bij Albert Heijn te gaan werken. Het bleek een gouden advies. Kees Engelbregt werd binnen tien jaar supermarktmanager en bleef dat tot aan zijn pensioen. Meld je aan! Vrij conservatief Altijd een uitdaging Aha 16 Kees volgde de Middelbare Detailhandels school, waar zijn klasgenoten voornamelijk carrière wilden gaan maken bij V&D of de Bijenkorf. Maar Kees' vader adviseerde hem de opkomende supermarktbranche in te gaan, bij Albert Heijn welteverstaan. 'De branche stond nog in de kinderschoe nen', vertelt Kees. 'Je had wel overal zelf bedieningszaken, maar er waren nog niet veel grote supermarkten. Voor mijn opleiding liep ik een jaar stage bij Migros in Zwitserland, toen al een vooruitstrevend supermarktconcern. Dat heeft echt mijn ogen geopend. Je kon daar al zien hoe het hier zou gaan worden.' Albert Heijn was nog echt een familie bedrijf toen Kees in 1972 in dienst kwam. 'Het was heel gezellig, er was veel saam horigheidsgevoel. Maar het was ook nog vrij conservatief. Zo mocht je in die jaren alleen supermarktmanager worden als je een getrouwde man was en boven de winkel ging wonen.' Toen Kees negen jaar later zelf supermarktmanager werd, was dat al aan het veranderen. 'Ik heb Albert Heijn als bedrijf enorm zien groeien. Een voorrecht om dat mee te maken, want daardoor was mijn werk enerverend en dynamisch. Ik heb Albert Heijn zoveel kleurrijker en diverser zien worden: er kwamen steeds meer nationaliteiten bij en er kwamen vrouwen in hoge posities. Ik heb dat altijd een verrijking gevonden.' Kees heeft negen supermarkten geleid, allemaal in de regio Rotterdam/Den Haag. 'Wat ik het allermooiste aan mijn vak vond, is dat je altijd in korte tijd de winkel, de medewerkers en de buurt leerde kennen. Altijd weer een uitdaging.' Momenteel is Kees thuis aan het genieten van zijn vrije tijd. Hoe hij dit precies gaat invullen, weet hij nog niet. 'Ik denk erover na om vrij willigerswerk te gaan doen. Daarbij wil ik wel mijn expertise gebruiken, mijn organisatietalent, maar ook de mensen kennis die ik heb opgedaan. Dat moet vast wel ergens van pas kunnen komen.' Wie: Kees Engelbregt (62) Wat: Supermarktmanager Laatste locatie: AH 1239 Zoetermeer In dienst: 31 januari 1972 Uit dienst: 15 juli 2013 Ga je (bijna) met pensioen en wil je vertellen over jouw 'laatste' werkdag en jouw carrière bij Albert Heijn? Meld je dan aan via aha-magazine@ah.nl.

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 9