Wouter Kolk is terug op het oude nest 'Er is hier veel dynamiek en een constante drang naar vernieuwing' In 2007 verliet hij Ahold voor een avontuur in de mode, maar Wouter Kolk is terug. Als kersvers directielid van Ahold Europe is hij verantwoordelijk voor de groei van Albert Heijn to go in Nederland en Duitsland, Albert Heijn in België, Etos en Gall Gall. 'Ik wil deze vijf divisies verder ontwikkelen en de merken sterker maken.' 'Ik wil verdere groei voor de verschillende merken realiseren' Je bent zes jaar CEO geweest van WE Fashion. Nu keer je terug naar Ahold. Toch niet geknipt voor de mode? En, is er veel veranderd? Waar liggen de knelpunten? Wat zijn je ambities? Wat vind je persoonlijk belangrijk? Welke ervaringen die je bij WE hebt opgedaan komen goed van pas? Wie is Wouter Kolk privé? 11 Aha *Dit is de plek waar het gebeurt in de retail' 'Jawel, de mode is heel leuk. Maar ik heb altijd goede contacten gehouden bij Ahold. Op een dag werd ik gebeld over deze kans en daar werd ik enthousiast van. Na zes jaar WE was ik toe aan een nieuwe stap en ik kon het bedrijf in goede handen achterlaten. Dit kwam min of meer toevallig op mijn pad en is voor mij een logisch vervolg, een nieuwe uitdaging. Maar ik ben dus niet gillend uit de mode weggelopen, haha.' 'Nou, je komt naast oude bekenden veel nieuwe gezichten tegen. Er is veel nieuw talent, dat is leuk om te zien. Wat me weer opvalt, is het hoge energie niveau binnen dit bedrijf. Dat was zes jaar geleden al zo, maar het blijft opmerkelijk. Er is veel dynamiek, een constante drang naar vernieuwing. Het omni channel-denken is ook groot: hoe kunnen we onze winkels via alle mogelijke kanalen laten groeien. Met zulke agendapunten realiseer ik me dat dit de plek is waar het allemaal gebeurt in de retail.' aandachtsgebieden. Maar ik kijk ook uit het raam. Ik wil samenwerkingsverbanden smeden om verdere groei voor de verschillende merken te realiseren. Als we daarin slagen de komende jaren zou ik dat fantastisch vinden.' 'We zijn door de jaren heen altijd erg gericht geweest op onze eigen markt. Dat maakt internationalisatie niet eenvoudig. We zijn bijvoorbeeld niet gewend om ingrediëntendeclaraties in vier talen op te schrijven. Maar als je verder wilt, moet je daar ook intern voor opgeleid zijn. Nu moet ik nog vaak vragen hoe dat gaat in België of hoe we dat doen in Duitsland. Het radarscherm moet groter worden.' 'Ik zit pas zes weken op deze plek, dus ik ben nog een beetje voorzichtig met het doen van harde uitspraken daarover. Iedere formule van Albert Heijn, in zowel Nederland als België en Duitsland, heeft z'n eigen dynamiek en levensfase. De ene divisie is al heel vol wassen, terwijl de andere nog volop in ontwikkeling is. Het is leuk om die onderdelen op verschillende manieren aan te sturen. We zijn als Albert Heijn elke dag aan het leren. In Duitsland is net de vierde winkel geopend, terwijl we in België al veel verder zijn. In Turnhout is onlangs de zestiende winkel geopend. We weten hoe we daar de klant moeten bedienen. Er is een goede balans tussen het Nederlandse en het Belgische assortiment en de logistiek is goed geregeld.' 'Mijn persoonlijke doel is om de managers die ik aanstuur zo goed mogelijk te helpen succesvol te zijn en goed te schakelen tussen de verschillende 'De drang naar buiten was bij WE al eerder aanwezig en er zijn in 2009 al slagen gemaakt in de online en offline wereld. Goede samenwerkingsverbanden zijn aangegaan met Wehkamp, Zalando en Amazon om internationaal verder te groeien. Die kennis neem ik mee. Mode heeft bovendien een mooie dynamiek. Het gaat snel en je moet goed op trends kunnen inspelen. Die ervaring kan geen kwaad.' 'Ik woon met mijn Engelse vrouw en drie dochters van 7, 9 en 11 jaar in het centrum van Amsterdam. Ik geniet van de culturele dingen in de stad. Ik ben ook sportief, hardloop graag, houd van zeilen en surfen en heb kortgeleden mijn eerste triatlon gedaan. Daarnaast ben ik een fervent hockeyer. Ik heb me meteen weer aangemeld bij het Ahold-hockeyteam. Op zaterdagmorgen coach ik ook het hockeyteam van mijn jongste dochter. Ik ben bewust gezond bezig met mijn lichaam. Mijn vader overleed 25 jaar geleden ge heel onverwacht op 52-jarige leeftijd. Ik ben nu 47 jaar. Het kan zomaar voorbij zijn, dat realiseer ik me wel. Ik probeer in het moment te leven, stil te staan bij de dingen, te genieten. Als we het dan toch over ambitie hebben: ik wil ouder worden dan m'n vader.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 6