samen uit, samen thuis Drie generaties in één Sneker wijkwinkel 'Je moet niet bang zijn om hard te werken' Andere traineeships Ben je zeventien jaar of ouder, werk je minimaal een jaar bij Albert Heijn en heb je een vwo- of havo-diploma? Of heb een mbo-diploma detailhandel niveau 4 en ben je minimaal een halfjaar in dienst? Dan kun je in aanmerking komen voor het winkeltraineeship. Je moet dan wel worden voorgedragen door je supermarktmanager. www.career.ahold.eu Aha 6 Kevin Roskam vindt zijn bijbaan bij AH 8776 in Sneek veel leuker dan kranten rondbrengen. 'Hier kan ik samenwerken met leeftijds genoten en ik word niet nat als het regent', lacht hij. Daarbij heeft hij ook nog zijn moeder én zijn oma als collega's! Lekker bijkletsen Heb je een hbo- of universi taire studie afgerond? Dan kun je ook in aanmerking komen voor het International Graduate Traineeship (IGT) of het Retail Talent Program (RTP) van Ahold Europe. Kijk voor meer informatie op of www.facebook.com/ AholdEurope. Wie: Han van Setten (26) Wat: Assistent Supermarktmanager Waar: AH 1247 Maarssen. Han rondde twee jaar geleden zijn studie Small Business Retail Management af. 'De combinatie van werken en studeren was voor mij perfect. Het meeste heb ik toch geleerd op de winkelvloer, gewoon in mijn dagelijks werk. Maar doordat ik daarnaast een studie volgde, werd ik gedwongen om regelmatig afstand te nemen van mijn werk. Dat geeft je de tijd om kritisch naar jezelf en het werk te kijken, om vragen te stellen, om analyses te maken. Als ik alleen maar zou werken, zou ik mijzelf daar geen tijd voor gunnen waarschijnlijk. Voor mijn persoonlijke ontwikkeling is die studie dus heel belang rijk geweest. Als je ambitie hebt om supermarktmanager te worden kan ik deze studie zeker aanraden. Maar je moet niet bang zijn om hard te werken. Er wordt veel van je gevraagd, zowel op het werk- als studievlak. Maar je krijgt er ook veel voor terug, een mooie toekomst bij Albert Heijn. Je studie wordt betaald en je hebt een baangarantie. Daarmee mag je, zeker in deze tijd, in je handen knijpen. Ik heb er in ieder geval geen moment spijt van gehad. Ik heb een fantastische baan waar ik iedere dag energie van krijg. Ik werk met mijn hoofd, zonder dat ik een echte kantoorbaan heb. De dynamiek en energie van de winkel zou ik nooit willen missen.' V.l.n.r. Kevin, Rebecca en Antonia van AH 8776 in Sneek. Terwijl Kevin (16) de vakken vult en producten spiegelt, staat oma Antonia Luit (56) op de afdeling Delikaas. Dertien jaar geleden begon ze bij AH 8776 in Sneek als kantinemedewerker, waarna ze in 2003 overstapte naar de winkel. Tussen de vleeswaren en de kazen is ze helemaal in haar element. Ook het contact met klan ten is haar op het lijf geschreven. 'Soms ben ik een soort sociaal werker', zegt ze. 'Vooral als oudere klanten hun verhaal bij je kwijt willen. Prachtig vind ik dat.' Tussen het werk door komt haar klein zoon Kevin weleens voorbij en hoort Antonia: 'hoi oma'. Dan maakt haar hart een sprongetje. 'Supertrots ben ik, als ik hem en mijn dochter hier zie rondlopen.' Dochter Rebecca (35), de moeder van Kevin, is teamleider verkoopafhandeling. Een jaar na haar moeder kwam ook zij in dienst bij de winkel in Sneek. 'Op het postagentschap', vertelt Rebecca. 'Maar ik zat ook achter de kassa.' Sinds 2009 is ze teamleider verkoopafhandeling. Een rol waarin je moet groeien. 'Mijn kracht ligt, denk ik, in het aansturen van het team. Alleen het enthousiast maken van mensen, dat wil ik me nog wat meer eigen maken.' In de winkel ziet Rebecca haar moeder niet veel. 'Ze werkt op een andere afdeling. Gelukkig maar, want het lijkt me lastig om leiding te geven aan een familielid. Nu blijft het allemaal gezellig.' Antonia: 'We spreken weleens af om tegelijk pauze te nemen. Lekker bijkletsen.' Kevin zit dan meestal bij zijn leeftijds genoten. 'Jongens en meiden die ik ken van school of sport.' Rebecca: 'Thuis heb ben we het ook niet zo vaak over Albert Heijn. Het is een echte puber; die vertellen niet zo veel aan hun moeder.'

Personeelsbladen | 2013 | | pagina 4